Mamo, a dlaczego? – Wydawnictwo MULTICO

Niespełna dwa miesiące temu podzieliłam się z Wami świetną książką „Tato, dlaczego, jak i po co?” od wydawnictwa Multico, do której zajrzeć możecie tutaj –> KLIK, a dziś przychodzę z kolejną wartościową, mądrą i ciekawą lekturą z tego właśnie wydawnictwa.

„Mamo, a dlaczego?” to zbiór dwudziestu opowiadań autorstwa Moniki Krauze, z genialnymi ilustracjami Tomasza Samojlika.

 

koszyk

 

Sześcioletnia Zuzka i jej starszy – dwunastoletni brat Albert są ciekawymi świata dziećmi. Dziewczynka wciąż zadaje pytania, na które ciekawie, prosto, z humorem odpowiada mama, pracująca na co dzień na uniwersytecie. Objaśnia trudne i zawiłe zjawiska fizyczne w tak przystępny sposób, że rozumie je nawet chodząca do zerówki Zuzka. Grawitacja, dyfuzja, topnienie, tarcie, parowanie, przeciągi, ciśnienie atmosferyczne, powstawanie rosy, soli, czy zorzy polarnej – znajdziecie tu wyczerpujące informacje na te i wiele innych tematów.

Autorką książki jest Monika Krauze, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, która kocha przyrodę i tak jak ja –  marzy by zobaczyć zorzę polarną. Więcej informacji o autorce znajdziecie na stronie: MonikaKrauze.pl.

 

 

 

 

 

 

 

Gdyby tak wyglądały szkolne podręczniki to nauka byłaby samą przyjemnością! Nie wyglądają i wiele czasu jeszcze musi minąć zanim to się zmieni, ale za to my – rodzice i opiekunowie możemy wspólnie z dziećmi wkraczać w świat nauki i udowadniać że wcale nie jest on taki trudny i zawiły. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę. To bardzo wartościowa lektura, która sprawi wiele przyjemności nie tylko dzieciom. Polecamy!

 

 

 

 

 

Las Książek

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *