„Flora szuka skarbów” – Wydawnictwo DWUKROPEK

Lubie Florę i jej rodzinę?

Po raz trzeci z wielką radością patronuję wesołej, pełnej przygód opowieści o kilkuletniej dziewczynce i jej najbliższych. Tym razem tytuł „Flora szuka skarbów” zaskoczy Was bardzo nietuzinkowymi pomysłami i doskonałym poczuciem humoru, a wspaniałe, pełne barw ilustracje Macieja Szymanowicza urzekną nie tylko najmłodszych!

Poniżej przypominam recenzje wcześniejszych tomów:

„Magiczna podróż Flory”

„Flora i machina lawina”

koszyk

Kolejny dzień leje deszcz, rodzina Flory snuje się znudzona i ospała po domu, aż nagle do akcji wkracza mama ze stosem wypranych skarpetek, które wymagają dopasowania. W dziewczynce od razu budzi się psotnik i zaczyna łączyć skarpety zupełnie nie do pary, wciągając w zabawę resztę rodziny. W ostatniej skarpetce znajdują niespodziankę – mapę, dzięki której ten szary, ponury dzień zmieni się w niezwykłą przygodę! Mapa zaprowadza familię do domowej biblioteczki, tam znajdują książkę z końcówką włóczki, która prowadzi ich do kuchni, w której czeka apetyczny, kolorowy, pyszny podwieczorek! Na koniec jedzenia mają coś jeszcze do zrobienia, a następnie ruszają do piwnicy, w której czeka na nich… Przekonajcie się sami! Muszę zostawić Wam odrobinę zaskoczenia i niespodzianki, dlatego nie zdradzę reszty wspaniałych przygód, a jest ich bardzo dużo.

Bardzo lubię tę serię. To wspaniała propozycja do aktywnego czytania, czeka na Was bowiem sporo aktywności i pomysłów na ciekawe spędzenie czasu z dziećmi. Opowieść zachwyca bliskością rodziny, ciepłem, wspólnym szacunkiem i uważnością. Udowadnia także, że dzieci naprawdę niewiele potrzebują, by wywołać uśmiech na ich twarzach. Wystarczy wspólnie spędzony czas, przy prostych, codziennych czynnościach i domowych obowiązkach.

Cieszę się, że mogę patronować tej serii i całym sercem polecam Wam perypetie Flory. Każdy tom jest odrębną historią i książki można czytać niezależnie. Wszystkie obfitują w humor, przygodę i ciepło domowego ogniska.

„Flora szuka skarbów”

Tekst: Gabriela Rzepecka-Weiss

Ilustracje: Maciej Szymanowicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 6+

ISBN: 9788381417686

Wydawnictwo DWUKROPEK