„Bazyliszek. Niesamowite przygody Bastiana Zekoffa” – Wydawnictwo KROPKA

Stare mury, stęchłe powietrze, oblepiające twarz pajęczyny, potwornie długi korytarz łączący piwnice pod domami, dziwne dudnienie, zapadająca się podłoga, niezwykłe odkrycie…

Macie ochotę na mały dreszczyk emocji, którego szaleńcza akcja, okraszona historią i legendami trzyma w napięciu od pierwszej, po ostatnią stronę? Lubicie książki, które już od pierwszych zdań gwarantują niezapomnianą przygodę?

Jeśli cenicie powieści akcji, z dużą dozą zaskoczenia i historycznych smaczków to koniecznie sięgnijcie po świeżutką nowość od wydawnictwa Kropka –„Bazyliszek. Niesamowite przygody Bastiana Zekoffa”

koszyk

Bastian i Johann od małego się przyjaźnią i spędzają wspólnie niemal cały wolny czas. Mają po dziesięć lat i chodzą do jednej klasy. Zamieszkują centrum Wiednia: Bastian z rodziną mieszka na pierwszym piętrze domu, jego pradziadek na trzecim, a pomiędzy nimi Johann z rodzicami. Chłopców łączy z pradziadkiem Bastiego wielka żądza przygód! Staruszek zawsze z wielkimi emocjami opowiada o swoich podróżach do najodleglejszych zakątków świata. Zwiedził dżungle, stepy, pustynie, wulkany i góry, a teraz w wieku 91 lat radośnie przemierza miasto i czyta chłopcom stosy fantastycznych książek, które zgromadził.

W pobliżu domu naszych głównych bohaterów znajduje się studnia, w której według legendy zginął Bazyliszek. Pewnego dnia podczas zabawy w chowanego Bastian, jego siostra Teresa i Johann odkrywają w piwnicy kunsztowną mozaikową posadzkę, a następnie resztki rzymskiej willi! Do tego słyszą niepokojące odgłosy i widzą przesuwający się cień! Wkrótce po tym jak opowiedzieli o swoim odkryciu pradziadkowi ten tajemniczo znika, a chłopcy korzystając z zapasowego klucza wchodzą do jego domu i czytają dziennik podróży, który wiele przed nimi odkrywa. Z miejsca wyposażają się w lusterka i ruszają w podziemia…

To dopiero początek! Nie mam serca zdradzić Wam nic więcej! Koniecznie sięgnijcie po książkę i poznajcie zaskakujący finał.

Powieść to mieszkanka wybuchowa zagadki, legendy i historii. Poczujecie się jak w doskonałym kinie akcji. Emocji i wrażeń nie zabraknie!

Bardzo polecamy, czytaliśmy całą rodziną.

„Bazyliszek. Niesamowite przygody Bastiana Zekoffa”

Tekst: Bettina Kleinszig

Przekład: Justyna Drobkiewicz

Ilustracje: Jürgen Blankenhagen

Oprawa: twarda

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 9+

ISBN: 978-83-67996-59-4

Wydawnictwo KROPKA