Flora i machina lawina – Wydawnictwo DWUKROPEK

Rok temu z radością patronowałam książce „Magiczna podróż Flory” autorstwa Gabrieli Rzepeckiej -Weiß, zilustrowanej przez Macieja Szymanowicza, a dziś zapraszam Was na kolejne przygody tytułowej dziewczynki i jej rodziny. I tym razem z przyjemnością patronuję najnowszym przygodom!

Ta pełna wyobraźni i dziecięcej pomysłowości opowieść, wypełniona świetnymi ilustracjami będzie idealną propozycją dla dzieci w wieku przedszkolnych.

koszyk

Jest beztroska sobota. Dzień, w którym nigdzie nie trzeba się spieszyć, kiedy można bawić się do woli i wcinać pyszne ciasto z wiśniami. Flora i Kacper urządzają sklep z zabawkami, budują zoo, grają w kręgle, a nawet wystawiają sztukę teatralną. Budują bazę z koców, robią piknik, stawiają wieżę z klocków i otwierają swój oddział szpitalny. Naprawdę bawią się wyśmienicie, jest tylko mały problem, który troszkę niepokoi rodziców i dziadków… Pokój dzieci owładnął istny bałagan, wygląda jakby przeszedł przez niego prawdziwy huragan… I kiedy dorośli proszą o porządek, wtedy dzieciom wpadają do głowy najlepsze pomysły! Niestety w pewnym momencie podczas zabawy nastąpiła katastrofa, bowiem Flora poślizgnęła się na szklanej kulce, wywijając kozła i wprawiając w ruch kolejne przedmioty! Ruszyła wówczas prawdziwa machina – lawina, która… zainspirowała dziadka i dzieci do pewnego świetnego pomysłu. Jesteście ciekawi co powstanie w pracowni konstruktorskiej dziadka i wnuczków? Ach, maszyna Rube’a Goldberga jak żywa!

Ta wesoła, kolorowa, wypełniona pomysłami na zabawę i wspólny czas książka skradnie Wasze serca od pierwszej strony. Jest w niej dużo dziecięcej beztroski, fascynacji drobiazgami, nieograniczonej pomysłowości i pięknych, rodzinnych relacji.

Bardzo polecam!

„Flora i machina lawina”

Tekst: Gabriela Rzepecka-Weiß

Ilustracje: Maciej Szymanowicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo DWUKROPEK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.