„Tatu i Patu. Szalone maszyny” – Wydawnictwo BONA

Lubicie dobry humor w książkach dla dzieci? Szukacie nietuzinkowej lektury, która zainspiruje Wasze dzieci do stworzenia własnych wynalazków? A może chcecie poprawić sobie nastrój, gdy nastanie trudny i gorszy dzień?

Dziś mam dla Was jedną z najzabawniejszych książek tego roku! Patu i Tatu to dwójka niezwykle utalentowanych wynalazców. Wcale się nie dziwię, że książki o tych bohaterach ukazały się w 31 językach! Ich historie są tak zabawne i pomysłowe, że skradną serca każdego czytelnika, bez względu na wiek.

koszyk

Dwaj bracia, Tatu i Patu dzielą wspólną pasję – tworzą niezwykłe maszyny, ułatwiające życie. Różnica polega tylko na tym, że w ich krainie – Dziwolandii wiele rzeczy robi się zupełnie inaczej niż u nas…

W książce znajdziecie aż 14 maszyn, które skonstruowali tytułowi bohaterowie! Przygotujcie się na naprawdę mocne wrażenia i szalenie bujną wyobraźnię. Czy komuś przydałaby się maszyna do porannych pobudek? Hmmm? Dla Tatu i Patu to żaden problem. Mało tego, to cudowne urządzenie posiada dwa programy: 20 – sekundowy poranek w dni powszednie, lub powolne, rozkoszne budzenie, idealne na weekend! A może macie ochotę na nowoczesną jazdę rowerem? Co powiecie na kask na stałe połączony z rowerem? Nigdy o nim nie zapomnicie, a na dodatek Wasze przejażdżki wzbogacą się o nowe doznania. Stasiowi chyba najbardziej spodobał się sprzęt do sprzątania, który… zakładamy na siebie! Brudny dom, pajęczyny i kurz znikną w mgnieniu oka. Niezwykle oryginalny jest także wykrywacz wstrętnego jedzenia. Wyobraźcie sobie, że ta zdolna bestia automatycznie usuwa niechciane produkty z talerza! Genialne są także okulary wielofunkcyjne, czy maszyna do… dodawania włosów! Aaaa i jeszcze coś extra – urządzenie do majsterkowania, które podzieli włos na czworo, upiecze najmniejsze ciasto świata, a nawet stworzy lodową rzeźbę z kawałeczka lodu.

Więcej wynalazków Wam nie zdradzę! Koniecznie sięgnijcie po książkę i przekonajcie się jak szalone pomysły mają Tatu i Patu. Myślę, że odstraszacz potworów przydałby się w niejednym domu…

Komiczna, kolorowa, wesoła i bardzo nietuzinkowa książka. Myślę, że po jej lekturze dzieci będą konstruowały własne maszyny, a Wasz dom może przerodzić się w prawdziwą pracownię.

Bardzo polecam! Mam nadzieję, że seria będzie się regularnie rozrastała.

„Tatu i Patu. Szalone maszyny”

Tekst: Aino Havukainen

Ilustracje: Sami Toivonen

Przekład: Dominika Trzcińska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo BONA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.