Magazyn LEGO EXPLORER 3/2023 „Ukryte skarby” – nauka przez zabawę! Wydawnictwo EGMONT

Czy są tutaj miłośnicy klocków LEGO? Od 1932 roku to jedne z najpopularniejszych zabawek dla dzieci! W naszym domu także znalazły swoje miejsce, a Stasia kolekcja wciąż rośnie. Autka, pociągi, budowle – możliwości na zabawę jest naprawdę mnóstwo, a dodatkowo można o nich poczytać!

Wydawnictwo EGMONT kieruje do dzieci magazyn LEGO Explorer. Czasopismo inspiruje młodych czytelników do nauki poprzez twórczą zabawę. W środku znajdziecie liczne sposoby na wykorzystanie swoich klocków Lego, a także poznacie fascynujące fakty ze świata nauki, techniki, inżynierii i matematyki. Magazyn przygotowany został przez prawdziwych projektantów LEGO, dzięki czemu dowiecie się, jak używać klocków w niekonwencjonalny sposób i jak stać się jeszcze lepszym budowniczym LEGO. 

koszyk

Każdy numer ma inny temat przewodni, a w najnowszym 3/2023 znajdziecie ciekawostki o ukrytych skarbach! Przeniesiecie się do Jordanii, Egiptu, Włoch, Grecji, Etiopii, czy Hiszpanii by zobaczyć niesamowite znaleziska. Zaprojektujecie własną banderę, przeczytacie komiks o sekretach piramid, a także zainspirujecie się wspaniałymi budowlami LEGO, zrobionymi przez innych fanów. Czekają także zagadki, ciekawostki o wilkach morskich, przemierzających tropikalne wody w złotej erze piractwa oraz porady jak budować statki i okręty. Będziecie mogli także sprawdzić swoją wiedzę na temat starożytnego Egiptu oraz odkryjecie mnóstwo sposobów na wykorzystanie własnych klocków do zupełnie nowych budowli, tworząc np. busolę! Czekają także modele historyczne i ciekawostki o nowych odkryciach, a także niełatwe testy i łamigłówki, zadania rysunkowe oraz eksperymenty Legolab. 

W każdym numerze miesięcznika znajdziecie także extra prezent – zestaw klocków Lego do złożenia. W najnowszym jest to statek piracki, a w kolejnym będzie wyjątkowy smok.

Wspaniała gratka dla wszystkich miłośników i miłośniczek LEGO! Dużo czytania i pomysłów na zabawę, a do tego nowy zestaw klocków, który wzbogaci Waszą kolekcję. Serdecznie polecamy, a właściwie poleca Staś, który z radością wyczekuje każdego nowego numeru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.