„Przyjaciele z lasu i łąki” – Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Wiosna tuż tuż, dlatego warto sięgnąć po pewną przyrodniczą perełkę! Wydawnictwo Jedność urzekło nas przepiękną książką o naturze, wypełnioną zdumiewającymi faktami i wieloma przydatnymi wskazówkami.

„Przyjaciele z lasu i łąki” to bogato ilustrowane kompendium o zwierzętach i roślinach, o ich zależnościach, gatunkach i współpracy. To także cenna lektura ucząca szacunku do przyrody.

Zajrzyjcie do środka! Jest przepięknie wydana.

koszyk

Naszą przyrodniczą podróż rozpoczynamy wiosną, gdy świat budzi się do życia. Możemy obserwować owady i kwitnące rośliny, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o pszczołach i ptakach. Przekonacie się jak sprytne mrówki hodują pewne zwierzęta, by te dostarczały im smakowitego pożywienia. Przyjrzycie się roślinom i przekonacie się, że często te, które uważamy za chwasty stanowią cenne źródło pokarmu dla zwierząt. Do czego motylom potrzebne są pokrzywy? Czy mrówki żywią się dmuchawcami? Jaką ważną rolę pełni kret? Jakich gości skrywa dąb? Czy on sam także korzysta z dobrodziejstw zwierząt? Życie w pełni toczy się także nad stawem. Dowiecie się jaką rolę pełni sitowie, przyjrzycie się żabom, ważkom i rybom. Znajdziecie nawet „przepis” na wykonanie podwodnej lupy, która pomoże badać Wam życie w stawie. Nauczycie się także określać jakiej jakości jest woda w potoku i z pewnością staniecie się fachowcami w temacie ptaków. I tak po kroku spędzimy wiosnę, lato, jesień i zimę, towarzysząc przyrodzie w jej fascynującym życiu! Książka wypełniona jest także licznymi wskazówkami o tym, jak obserwować zwierzęta i jak mądrze im pomagać.

No cóż, dla nas – miłośników leśnych spacerów i pasjonatów przyrody ta książka jest wyjątkową pozycją w biblioteczce. Myślę, że idealnie sprawdzi się dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Lada chwila zrobi się cieplutko i będzie można zabrać ją do parku, lasu, czy na łąkę! Ach, kocham ten czas wspólnej lektury przy ptasich śpiewach i powiewach ciepłego wiatru.

Bardzo polecamy książkę i leśne spacery! To najlepszy, rodzinny relaks.

„Przyjaciele z lasu i łąki”

Tekst: Ilka Sokolowski

Przekład: Magdalena Jałowiec

Ilustracje: Steffen Walentowitz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo JEDNOŚĆ

Dodaj komentarz