„Niesamowite warzywa” – Wydawnictwo DWUKROPEK

Patronuję wyjątkowej, smakowitej i bardzo kolorowej książce!

„Niesamowite warzywa” od wydawnictwa Dwukropek to bogato ilustrowane kompendium o jarzynach z różnych stron świata. Książka kipi od wiedzy, ciekawostek, pomysłów na przekąski i przepisów na smakowite dania. Znajdziecie w niej nawet garść historii, geografii, a także mnóstwo przysłów z warzywami w roli głównej.

Autorką i ilustratorką książki jest Ewa Podleś. W uroczy, zabawny i bardzo atrakcyjny sposób przedstawia świat warzyw, po którym oprowadzi Was Elka Brukselka.

Zapraszam do degustacji. Gwarantuję, że po tej lekturze nabierzecie ochoty na zdrowe i kolorowe przysmaki!

koszyk

Co to jest warzywo? Z czego się składa? Które korzenie i bulwy są jadalne? Jakie niesamowite nasiona, kwiaty, pędy i ogonki liści lądują na naszych talerzach? Jak wygląda ogórek meksykański i seler morski? Jakie są powody dla których warto jeść warzywa? Ile w ogóle warto ich spożywać? W jakim kraju od wieków praktykowana jest sztuka rzeźbienia w warzywach? Jakie smakowite warzywa lądują w cukierniczych wypiekach? Jak rozpocząć własną uprawę warzyw z resztek jarzyn? Jakie warzywa są najczęściej uprawiane w Polsce? Czym jest sezonowość? Jak miło spędzać czas z warzywami? Ile jest odmian pomidorów? Jak przygotować smakowitą i oryginalną warzywną przekąskę? Jakie wegetariańskie dania jedzą ludzie w różnych stronach świata? Jakie warzywa wykorzystuje się do produkcji kremów, szamponów, olejków, czy toników? Dlaczego tak ważne jest dokładne mycie jarzyn przed jedzeniem? Jakie przetwory można przygotować z warzyw? Gdzie produkuje się najwięcej kukurydzy? Jakie warzywa uprawia się na stokach Kilimandżaro? Jakie są najsłynniejsze warzywne powiedzonka? Jakie było pierwsze warzywo wyhodowane w Kosmosie? Jaką inspirację stanowiły warzywa dla artystów w XVIII i XIX wieku?

To zaledwie garść fascynujących pytań! Dużo więcej ciekawostek znajdziecie na kartach książki, którą serdecznie Wam polecam. Mądra, inspirująca, pięknie zilustrowana. Z pewnością zachęci do smakowania warzyw nawet największych niejadków. Spróbujcie! Wspaniała lektura dla całej rodziny.

„Niesamowite warzywa”

Tekst i ilustracje: Ewa Podleś

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 5+

ISBN: 9788381417723

Wydawnictwo DWUKROPEK