„Sheets. Pralnia duchów” TOM 1 – Wydawnictwo WILGA

Michasia „pochłonęła” ostatnio pierwszy tom nowej, świetnej serii książek w formie powieści graficznej!

„Sheets. Pralnia duchów” od wydawnictwa Wilga to nadzwyczajna historia o determinacji młodej dziewczyny do walki, nawet gdy wszystko na świecie i w niej samej zdaje się spiskować przeciwko niej.

Na recenzję zaprasza Michasia 🙂

koszyk

Czas na prawdziwą perełkę dla miłośników powieści graficznych!

„Sheets. Pralnia duchów” to nowa seria komiksowa od wydawnictwa Wilga, która wciąga czytelnika od pierwszych kadrów i nie pozwala mu się oderwać aż do ostatnich dialogów. Historia autorstwa Brenny Thummler oferuje czytelnikowi coś więcej niż chwilę wzruszenia i uśmiechu.

Główną bohaterką naszej opowieści jest Marjorie Glatt – trzynastoletnia dziewczynka, która musi zmierzyć się nie tylko z codziennymi trudnościami typowymi dla jej wieku, ale także z utratą matki i odpowiedzialnością za rodzinny biznes – pralnię. Od wyzwań po skomplikowane relacje z rówieśnikami, którzy często traktują ją jak powietrze, po narastające problemy pojawiające się w prowadzonej przez nastolatkę pralni – ze wszystkim musi zmierzyć się samodzielnie.

Najgorsze z tego wszystkiego są jednak lekcje pływania – zwieńczone czujnym okiem komentujących koleżanek i kolegów. Wisienką na torcie są z kolei nieuprzejmości ze strony klientów pralni, których Marjorie ma obowiązek obsłużyć. Dziewczynka, mimo komplikacji, nie traci jednak swej determinacji, odważnie stawiając czoła codziennym trudnościom, nieważne, jak przytłaczające potrafią być.

Nawet w najtrudniejszych chwilach los potrafi jednak pozytywnie zaskoczyć, wprowadzając do życia dziewczynki ducha o imieniu Wendell. To spotkanie i zainicjowana przezeń przyjaźń, jak się okaże, zmieni wszystko.

Bez wątpienia Brenna Thummler stworzyła komiks, który trafi głęboko do serca czytelnika. Przygotujcie się nie tylko na rozrywkę, lecz także na źródło zachęcające do refleksji. Thummler umiejętnie układa narrację, poruszając tym samym niebezpośrednio wiele istotnych tematów, takich jak walka ze stratą, determinacja w obliczu codziennych wyzwań, relacje, a nawet aspekty zaufania, komfortu i poczucia bezpieczeństwa.

Jednym z największych atutów komiksu jest kreacja postaci. Marjorie to wielowymiarowa bohaterka, z którą czytelnik nie tylko może się utożsamić na wielu płaszczyznach, lecz także może ją uznać za wzór i inspirację do walki z codziennymi trudnościami.  Autorka nie zapomina również o współgrającym z fabułą humorem, dzięki któremu wplata przekaz o potrzebie akceptacji, niezależnie od tego kim jesteśmy. Przedstawiony jest on w sposób lekki i napawający nadzieją, a nie przytłaczający.

Przygotujcie się na ponad dwustu stronicową historię, która zaskoczy Was nie tylko charakterem bohaterów, lecz i dynamizmem samej fabuły! Autorka rozwinie parę wątków, kilka wręcz na podłożu kryminalnym, dbając o niespodziewane zwroty fabuły, zbieżność i sploty wydarzeń. Zdecydowanie jest na co czekać!

Dodatkowym, istotnym walorem są piękne ilustracje, które klimatycznie doskonale komponują się z treścią. Kreska autorki, wraz z użytą przez nią grą kolorów idealnie oddają czytelnikowi magiczny świat „Sheets”.

Gorąco polecam! „Sheets. Pralnia duchów” to nie tylko komiks zapewniający cudowny czas lektury, ale także otulająca niczym kocyk ciepła opowieść o przyjaźni, dorastaniu i radzeniu sobie z codziennymi przeciwnościami losu. To lektura, która skłoni czytelnika do refleksji, jednocześnie bawiąc i wzruszając. Książkę tę polecam każdemu miłośnikowi powieści graficznych, który od lektury oczekuje nie tylko przyjemności z czytania, lecz także zapadającej w pamięci historii. Mam szczerą nadzieję, że już niedługo będę miała okazję poznać kolejne losy Marjorie i jej wyjątkowych przyjaciół!

Michalina, lat 16

„Sheets. Pralnia duchów” TOM 1

Tekst u ilustracje: Brenna Thummler

Przekład: Jacek Konieczny

Oprawa: miękka

Ilość stron: 240

Dla dzieci: 9+

ISBN: 978-83-8318-926-0

Wydawnictwo WILGA