„Tarsycjuszek. Mszalik dla dzieci” – Wydawnictwo DĘBOGÓRA

Dziś mam dla Was cenną, duchową lekturę, pomagającą rozkwitać dzieciom w wierze katolickiej.

„Tarsycjuszek. Mszalik dla dzieci” od wydawnictwa Dębogóra to bogato ilustrowana pozycja, skierowana już do najmłodszych dzieci, nawet tych, które nie potrafią jeszcze czytać.

To pierwszy mszalik dla dzieci, w niezwykle prosty i przystępny sposób przedstawiający Mszę Świętą w rycie tradycyjnym. Krok po kroku wyjaśnia młodym czytelnikom zasady zachowania w kościele, przygotowania do Mszy Świętej i cały jej przebieg.

Piękne ilustracje wspaniale przemawiają do dziecięcej wyobraźni, a treść wyjaśnia dziecku co dzieje się przy ołtarzu.

koszyk

Mszalik wydany jest w bardzo wygodnym, podręcznym, niewielkim formacie, dlatego z powodzeniem można zabrać go na mszę, żeby malec mógł oswajać się z jej przebiegiem. Tekst Tarsycjuszka opracowali benedyktyńscy mnisi z Opactwa Matki Bożej w Fontgombault we Francji, zaś autorką wspaniałych grafik jest Joëlle d’Abbadie.

Bardzo doceniam jego przystępność i zwięzłe objaśnianie elementów Mszy Świętej. Dzieci dowiedzą się m.in. jakie znaczenie ma znak krzyża, dlaczego kapłan całuje ołtarz, w którym momencie Bóg zstąpi na ołtarz, w jakim celu czytane są fragmenty Pisma Świętego, co oznacza śpiew Alleluja, jakie znaczenie ma mały znak krzyża na czole, ustach i sercu, co jest znakiem rozpoznawczym chrześcijan, oraz wiele wiele więcej.

Mszalik z powodzeniem sprawdzi się dla dzieci w wieku około 3 – 7 lat, a nawet starszych. Dla dorosłych będzie cennym wsparciem w prowadzeniu dzieci ku Bogu.

Bardzo polecam!

„Tarsycjuszek. Mszalik dla dzieci”

Tekst – benedyktyni z Fontgombault

Ilustracje – Joëlle d’Abbadie

Oprawa: twarda

Ilość stron: 74

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo DĘBOGÓRA

ISBN: 9788367316255