Mamo, a dlaczego? – Wydawnictwo MULTICO

Niespełna dwa miesiące temu podzieliłam się z Wami świetną książką „Tato, dlaczego, jak i po co?” od wydawnictwa Multico, do której zajrzeć możecie tutaj –> KLIK, a dziś przychodzę z kolejną wartościową, mądrą i ciekawą lekturą z tego właśnie wydawnictwa.

„Mamo, a dlaczego?” to zbiór dwudziestu opowiadań autorstwa Moniki Krauze, z genialnymi ilustracjami Tomasza Samojlika.

 

koszyk

 

Sześcioletnia Zuzka i jej starszy – dwunastoletni brat Albert są ciekawymi świata dziećmi. Dziewczynka wciąż zadaje pytania, na które ciekawie, prosto, z humorem odpowiada mama, pracująca na co dzień na uniwersytecie. Objaśnia trudne i zawiłe zjawiska fizyczne w tak przystępny sposób, że rozumie je nawet chodząca do zerówki Zuzka. Grawitacja, dyfuzja, topnienie, tarcie, parowanie, przeciągi, ciśnienie atmosferyczne, powstawanie rosy, soli, czy zorzy polarnej – znajdziecie tu wyczerpujące informacje na te i wiele innych tematów.

Autorką książki jest Monika Krauze, absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, która kocha przyrodę i tak jak ja –  marzy by zobaczyć zorzę polarną. Więcej informacji o autorce znajdziecie na stronie: MonikaKrauze.pl.

 

 

 

 

 

 

 

Gdyby tak wyglądały szkolne podręczniki to nauka byłaby samą przyjemnością! Nie wyglądają i wiele czasu jeszcze musi minąć zanim to się zmieni, ale za to my – rodzice i opiekunowie możemy wspólnie z dziećmi wkraczać w świat nauki i udowadniać że wcale nie jest on taki trudny i zawiły. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę. To bardzo wartościowa lektura, która sprawi wiele przyjemności nie tylko dzieciom. Polecamy!

 

 

 

 

 

Las Książek

 

One thought on “Mamo, a dlaczego? – Wydawnictwo MULTICO

  • 21/02/2020 at 03:05
    Permalink

    Książka z pewnością pomogłaby nam zaspokoić ciekawość dwójki synków 5 i 3latka, nieustannie gadających, a po co , a czemu?poznawać świat w sposób prosty, takim jak chcą go widzieć dzieciaczki

Dodaj komentarz