„Wojtek stroiciel. Z pasją przez życie” – Sandra Dębska – patronat bloga

Dzisiaj chciałam podzielić się z Wami książką, która porusza bardzo ciekawy, acz niezwykle rzadko spotykany w książkach dla dzieci temat – renowacji i strojenia fortepianów. Chyba dotąd nie spotkałam się z taką tematyką w książkach dla najmłodszych, dlatego tym bardziej się cieszę, że mogłam objąć tę pozycję patronatem.

Cel książki także jest fascynujący, bowiem ma ona zachęcić dzieci do poszukiwania ich życiowych pasji i odkrywania talentów!

 

 

„Wojtek stroiciel. Z pasją przez życie”

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Wydawnictwo: Poligraf

Autorka: Sandra Dębska

Ilustracje: Adam Łapko

koszyk

 

Autorką książki jest Sandra Dębska, która od kilku lat pracuje w rodzinnej firmie, zajmującej się renowacją fortepianów. Książka w dużej mierze inspirowana jest postacią taty autorki, który pracował w swym wymarzonym zawodzie, dość nietuzinkowym, bo jako stroiciel oraz technik budowy pianin i fortepianów. Każdego dnia oddawał się swojej pasji, czuł się szczęśliwy i spełniony. Ta satysfakcja z pracy ojca natchnęła autorkę do przygotowania książki, która w obecnych zabieganych czasach i szybkim życiu, udowodni jak ważne jest podążanie za swoimi pasjami i wartościami, które dają spełnienie.

Książka podzielona  jest na trzy części.

W pierwszej poznajemy stroiciela Wojtka, który odnalazł swą pasję, choć droga do niej była długa i kręta. Mimo czasu jaki musiał przeznaczyć na naukę i zdobywanie doświadczenia, radość i satysfakcja z robienia tego co kocha najbardziej okazała się największa.

W części drugiej mali czytelnicy przekonają się że stary, niechciany fortepian, który wyglądał jak wrak warto było naprawić. Zaglądamy do jego środka i poznajemy tajniki młoteczków, skórek, filcyków, wałeczków i innych elementów. Okazuje się, że niechciany z początku instrument zamienił się w piękny, grający, warty miliony fortepian.

Trzecia część dotyczy renowacji. To bardzo żmudne zadanie, które wymaga wiele czasu, uwagi i kilku par rąk do pracy. Poznamy specjalistę od akustyki, eksperta z dłutem, który zajmuje się także lakierami oraz wybitnych stolarzy, którzy będą wykonywać niezwykle czasochłonną pracę. Sukces był możliwy tylko dzięki zgranemu zespołowi, który włożył w swoją misję całe serce!

 

 

 

 

 

Książkę czyta się jednym tchem! Ta wierszowana opowieść przybliża najmłodszym świat magicznych instrumentów i udowadnia, że to dzięki pasji zdobywamy inspiracje i motywacje do pracy. Warto słuchać głosu serca i robić w życiu to co jest dla nas interesujące i dające pełnię szczęścia. Tylko gdy kochamy to co robimy jesteśmy spełnieni, dlatego podążajmy za pasjami, odkrywajmy talenty i uczmy się doceniać to co najważniejsze. Bardzo wartościowa historia, do tego wypełniona ciekawymi ilustracjami Adama Łapko. Polecamy tę lekturę całej rodzinie!

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji o książce i jej autorce poznacie klikając tutaj

Krzywa Strzałka W Dół Darmowe ikony

http://sandradebska.pl/wp-content/uploads/2020/01/cropped-IMG_3020-4.jpg