Przygody małego duchołapa – komiks – Wydawnictwo SQN

Kilka dni temu sięgnęłam wraz z dziećmi po komiks i przepadliśmy całą rodziną! Nie mogliśmy oderwać się od książki, począwszy od pierwszej, po ostatnią stronę. „Przygody małego duchołapa” to bardzo ekscytująca, trzymająca w napięciu historia skierowana do dzieci od około 8 – 9 lat. Przeczytaliśmy ją jednym tchem i dała nam wiele do myślenia. Porusza kilka ważnych tematów, o które dzieci wcześniej, czy później zapytają.

 

Książka jest dostępna tylko w księgarni internetowej SQN Store

 

koszyk

Tekst: Aneta Jadowska

Ilustracje: Magdalena Babińska

 

Piotruś ma niezwykły dar – widzi duchy! Pewnego dnia podczas zabawy w piaskownicy chłopiec spotyka rodzeństwo duchów – Klementynę i Filipa. Szybko się z nimi zaprzyjaźnia i widzi wiele radości z tej znajomości. Wspólne zabawy są bardzo śmieszne, bo choć duchy udają godzillę która chce zniszczyć zamek z piasku to przechodzą przez niego nie naruszając go ani odrobinę. Ponieważ duchy nie miały mamy, ani domu Piotruś zaprosił je do siebie. Tam towarzyszyły chłopcu każdego dnia.

Pewnego dnia umiera ukochany, bliski wujek Piotrusia i ku zdziwieniu – rodzeństwo duchów nie pozwala mu ostatecznie odejść, gdyż pragnie by to on został ich tatą. Chłopiec obiecuje pomóc wujkowi którego duch chce spokojnie odejść do zmarłej wcześniej żony. Klementyna i Filip zmieniają się nie do poznania i na siłę próbują dopiąć swego. W tym czasie Piotruś odwiedza cmentarz i poznaje Baltazara, który za drobną przysługę pomaga chłopcu uwolnić ducha wujka. Mało tego! Piotruś pomaga także duchom dzieci odnaleźć ich mamę, przez co wszyscy zaznają spokoju i mogą odejść.

Szybko okazuje się, że ten niezwykły dar stanie się misją i wkrótce kilkulatek będzie miał nową misję!

 

 

 

 

Komiks o duchołapie, który sam zaprowadza porządek w świecie duchów jest ważną lekcją przyjaźni, miłości i odwagi. Książka udowadnia, że mimo przeszkód i przeciwności losu zawsze warto próbować postępować zgodnie z sumieniem. Znajdziemy tu także dużo zabawnych scen, jak i wspaniałych relacji syna z mamą. Poruszymy z dziećmi temat śmierci i tego że wcale nie należy bać się duchów. Warto przeczytać ją wspólnie z dzieckiem. Polecam!

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz