„Dookoła świata z przyjaciółmi” – Wydawnictwo TAKO

Pamiętacie książkę „Dzień z przyjaciółmi” o której pisałam TUTAJ?

To urocza, mądra, wartościowa opowieść, oszczędna w słowach, ale bogata w emocje. Piękny język przeplata się ze szczęściem bohaterów, którzy szczerze wyrażają swą radość z obecności bliskich. Bardzo bliskościowa lektura i pełna ciepła, a dziś możemy cieszyć się z kolejnych przygód garstki przyjaciół.

Wydawnictwo TAKO przygotowało nową książkę o piątce przyjaciół, którzy uczą, jak cieszyć się chwilą i czerpać radość z życia. „Dookoła świata z przyjaciółmi” to wesoła, kolorowa, przygodowa opowieść, która po raz kolejny udowadnia, że nieważne dokąd, ale ważne z kim iść przez życie!

„Dookoła świata z przyjaciółmi”

koszyk

Szop pracz czyta właśnie bardzo wciągającą książkę, która zainspirowała go do podróży! Też pragnie przemierzać morza z dreszczem emocji i przygód. Z miejsca pakuje swój plecak i planuje podróż dookoła świata. Po drodze zamierza odwiedzić borsuka, by pożyczyć od niego łódkę, ale borsuk podsuwa myśl, że w taką podróż nie można wyruszać samemu i gotowych do drogi jest już dwójka! Po drodze spotykają lisa, który zapewnia że konieczny jest prowiant na drogę, a on jest mistrzem od przepysznych omletów i ruszają dalej już we trójkę. Na moście widzą wędkującego niedźwiedzia, który zapewnia, że jest im bardzo potrzebny, bo przecież ochroni ich od morskich potworów. Kiedy zebrała się już całkiem liczna ekipa, nadleciała jeszcze wrona, zapewniając, że i ona się przyda, bacznie obserwując otoczenie. W ten sposób rozpoczęła się przygoda, niosąc przyjaciół przez wartki nurt rzeki, zapewniając mnóstwo emocji, przygód i… Jesteście ciekawi jaki będzie finał podróży?

Zabawna, pełna uroku i dobra opowieść, która podkreśla, że najważniejsze jest to, aby miło spędzić czas w gronie najbliższych, bez względu na miejsce i wielkie plany. Historia udowadnia również, że warto być wdzięcznym za drobiazgi, dostrzegać je każdego dnia i pielęgnować. Zwykły deszcz, silny rzeczny prąd, czy wspólne ucztowanie mogą dać niezapomniane wrażenia i być powodem do szczerej radości. Tę radość i wdzięczność warto pielęgnować każdego dnia.

Bardzo polecamy. Wspaniała historia!

„Dookoła świata z przyjaciółmi”

Tekst i ilustracje: Philip Waechter

Przekład z języka niemieckiego: Łukasz Musiał

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Dla dzieci: 3+

ISBN: 978-83-65480-95-8


Wydawnictwo TAKO