„Dzień z przyjaciółmi” – Wydawnictwo TAKO

Wydawnictwo TAKO od lat zachwyca nas kolekcją książek OQO, która regularnie się rozrasta. Dziś z wielką przyjemnością chciałam podzielić się z Wami świeżutkim tytułem w tej wyjątkowej serii!

„Dzień z przyjaciółmi” to obrazkowa, pełna spokoju i uważności historia o tym, co najważniejsze, a o czym tak często zapominamy…

koszyk

Szopa pracza dopadła nuda, dzięki której wpadł na pomysł upieczenia ciasta, ale w lodówce zabrakło mu jajek. Bez chwili wahania wychodzi do lisa, który hoduje kury, ale na miejscu zauważa, że lis jest bardzo zajęty. Właśnie naprawia dach, choć brakuje mu drabiny. Szop proponuje wybrać się do borsuka, który ma wszystko, więc z pewnością znajdzie się u niego także drabina. Borsuk akurat głowi się nad krzyżówką i ma problem z hasłem o miodzie. Lis proponuje wybrać się do niedźwiedzia, który na miodzie zna się najlepiej. Niedźwiedzia w domu nie zastają, ale odwiedzają go nad rzeczką, gdzie w ciszy łowi sobie ryby. I tu właśnie zaczyna się ich wspólna przygoda! Jesteście ciekawi finału?

Urocza, mądra, wartościowa opowieść! Oszczędna w słowach, ale bogata w emocje. Piękny język przeplata się ze szczęściem bohaterów, którzy szczerze wyrażają swą radość z obecności bliskich. Jak to miło spacerować przez las z kompanem, jak miło zrobić wspólny piknik, jak miło powspinać się z innymi, jak miło niespodziewanie spotkać przyjaciół, jak miło popluskać się wspólnie w rzece…

Czy my czasami nie zapominamy o tych małych, a jednak wielkich rzeczach? Wspólny czas, nasz czas dany drugiej osobie jest bezcenny. Tych relacji, tej uważności na drugiego człowieka nie zastąpi nic. Piękna w swej prostocie historia! Ciepła jak letnie słońce, doceniająca proste, zwykłe życie! Przepiękne, delikatne ilustracje mówią wszystko.

Bardzo polecamy!

TUTAJ znajdziecie inne tytuły w serii OQO 🙂 Wszystkie piękne i wartościowe! Takie książki warto mieć w dziecięcej biblioteczce.

„Dzień z przyjaciółmi”

Tekst i ilustracje: Philip Waechter

Przekład: Łukasz Musiał

Oprawa: twarda

Ilość stron: 28

Dla dzieci: 3+

Wydawnictwo TAKO

Dodaj komentarz