„Rośnij nam” – Wydawnictwo ENTLICZEK

Czy pamiętacie uroczą serię książek „Miłość”, o której pisałam TUTAJ?

Te pełne ciepła, bliskości i mądrości historie francuskiego duetu – pisarki Astrid Desbordes i ilustratorki Pauline Martin mają swój wyjątkowy klimat! Bardzo się cieszę, że wydawnictwo Entliczek przygotowało nowy tom w tym pięknym cyklu.

Książka „Rośnij nam” skradnie serca nie tylko młodych czytelników! To także przepiękna, cenna opowieść dla każdego rodzica.

koszyk

To nie był najlepszy początek dnia dla Archibalda. Wczesna pobudka, szybkie śniadanie, spacer do szkoły w deszczu, powtarzanie wiersza w pośpiechu i jeszcze uwaga mamy za pluskanie się w kałuży… Och, wszystko szło nie tak, a na dodatek wieczorem nie było lepiej!

W końcu tuż przed snem chłopiec zapytał mamę: „Czy rodzice lubią zabraniać dzieciom różnych rzeczy?”

Następnego dnia rodzina wybrała się na piknik do parku, podczas którego mama wyjaśniła Archibaldowi, że bycie rodzicem jest troszkę jak bycie ogrodnikiem, który na początku roślinkę karmi, podlewa, pielęgnuje, obserwuje, mówi do niej. Mimo starań, nie wie do końca co z niej wyrośnie i jak będzie wyglądała. Nawozi ją, zapewnia świeże powietrze i słońce, jest przy niej o każdej porze roku, pomaga się jej podnieść i chroni przed chłodem. Czasem ogrodnik działa w pośpiechu, czasem się myli, ale wciąż obserwuje ją i uczy się. Pewnego dnia roślina staje się drzewem, o solidnych, mocnych korzeniach, w którym schronienie mogą znaleźć ptaki i wiewiórki, drzewo wydaje piękne kwiaty i owoce, ale czy to już koniec pracy ogrodnika?

Astrid Desbordes w cudowny sposób ukazuje piękno i trud rodzicielstwa. Dzięki wymownemu, oryginalnemu porównaniu rodzica do ogrodnika, udowadnia, że wychowanie jest ważną, odpowiedzialną rolą, w której jest miejsce na dużo miłości, ale czasem także na potknięcia i błędy. Najważniejsze są jednak owoce, które otrzymujemy w darze – dzieci, które kochamy całym sercem i dla których pragniemy wszystkiego co najlepsze.

Wzruszająca, chwytająca za serce, wartościowa opowieść. Polecamy z całego serca!

Kliknijcie w zdjęcie poniżej i zajrzyjcie do innych tomów w cudownej, ciepłej serii MIŁOŚĆ 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.