„Slow Down. Bądź tu i teraz. Opowieści o przyrodzie, które sprawią, że zachwycisz się małymi cudami natury” – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Przyroda daje nam wiele wytchnienia. Każdego dnia staramy się z nią obcować, bo to nieocenione źródło wartości. Leśne spacery, obserwacja zmieniającej się natury, śpiew ptaków, praca pszczół – to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki, a często tego nie dostrzegamy! Warto zwolnić i zadbać o swoje samopoczucie ciesząc się z darów, jakie każdego dnia ofiaruje nam przyroda. A jak zacząć zachwycać się cudami natury? Najlepiej lepiej ją poznać!

Wydawnictwo Znak emotikon przygotowało przepiękne, wartościowe i cenne opowieści, które rozbudzą w Was zainteresowanie prostymi cudami dnia codziennego. Wystarczy tylko na chwilę się zatrzymać…

koszyk

Dlaczego warto skupiać się na tym co tu i teraz, a nie zamartwiać się tym, co było i co będzie?

Na wiele rzeczy i sytuacji nie mamy wpływu, a zamartwianie się burzy nasz spokój, dlatego świetnym „lekarstwem” uspokajającym umysł i ciało jest kontakt z naturą. W tej przepięknie wydanej książce znajdziecie fascynujący świat. Warto poznać go bliżej.

Urzekła nas zręczna i pracowita badylarka, zachwyciły rozbłyskujące nocą świetliki, zafascynował ślimak ogrodowy (mający około 14 tysięcy zębów!), oczarowało stado kaczek, ukazujące swe piękne upierzenie w pełnej krasie.

Każda rozkładówka zabrała nas w wyjątkową podróż, którą można poczuć wszystkimi zmysłami.

Przyglądaliśmy się jak nocą kwitną kwiaty, poznaliśmy zasady jakimi kraby pustelniki wybierają nowe domy i przekonaliśmy się jak długą drogę pokonują niesione wiatrem nasiona mniszka pospolitego.

Ciekawi Was w jaki sposób pszczoły chłodzą miód? Macie ochotę przyjrzeć się maleńkiemu kolibrowi spijającemu nektar z kwiatu? Chcecie poznać pracowite gąsienice, albo szczygła skrzętnie wydziobującego maleńkie ziarenka z główki ostu? A może nigdy nie widzieliście mikroskopijnych płatków śniegu stapiających się w jeden, czy biedronki porzucającej postać poczwarki?

Ta książka jest pięknym zaproszeniem, by o każdej porze dnia zatrzymać się choć na chwilkę, wyjść na zewnątrz i spotkać się z tym, co tu i teraz. Wokół nas dzieją się cuda!

Wspaniała, wartościowa lektura. Oczaruje i zachwyci nie tylko dzieci, będzie idealną propozycją na wspólnie spędzony czas, najlepiej w przyrodzie. Warto zabrać ją na rodzinny piknik, na leśny spacer, do parku, czy ogrodu. Nie trzeba wiele, by odkryć tak dużo!

Bardzo polecamy! Czytaliśmy ją całą rodziną i będziemy do niej wracać z przyjemnością.

Slow Down. Bądź tu i teraz. Opowieści o przyrodzie, które sprawią, że zachwycisz się małymi cudami natury

Autor: Laura Brand

Przekład: Piotr Pieńkowski

Oprawa: twarda

Ilość stron: 56

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.