„Książka o górach” – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Fascynują, inspirują, zachwycają, uczą pokory, respektu i cierpliwości, milczą, skrywają tajemnice…

GÓRY to żywioł, który potrafi ukoić, dać wytchnienie i poczucie wolności. Dla wielu osób to miłość, która przyciąga jak magnes. Jedna czwarta całego lądu na Ziemi to góry, a 100 tysięcy szczytów wciąż nie zostało zdobytych przez człowieka!

Wydawnictwo Agora dla dzieci przygotowało fascynującą lekturę.

„Książka o górach” to wspaniały, inspirujący, bardzo obszerny przewodnik, jakiego dotąd nie było!

W książce znajdziecie mnóstwo wiedzy, ciekawostek i opowieści o relacji człowieka z górami. Autorem książki jest doświadczony podróżnik Robb Maciąg, zaś ilustracje przygotowała Patricija Bliuj Stodulska.

„Książka o górach”

koszyk

Skąd wzięły się góry? Kim jest geolog? Kto nadał nazwy szczytom i dolinom w Tatrach? Co warto wiedzieć, zanim wyruszy się w góry? Jak przygotować się do obozu wędrownego? Jakie są rodzaje wspinaczki? Czego uczy kurs taternicki? Kto ratuje ludzi w polskich górach? Co wchodzi w skład najważniejszych elementów zimowego wyposażenia człowieka gór? Jaka była najsłynniejsza akcja ratunkowa w historii polskiego himalaizmu? Kim są lodowi doktorzy? Jakich przyjaciół mają przypiętych do uprzęży wspinacze skałkowi? Gdzie powstały pierwsze skalne łóżka? Co znajduje się w plecaku alpinisty? Czy wiedzieliście, że pierwszym sposobem mierzenia wysokości było gotowanie wody? Jak dziś wygląda baza pod Everestem? Czym jest „strefa śmierci”? Na czym polega choroba wysokościowa? O jakiej koronie marzą himalaiści? Czy można zamrozić termometr? Jak zostać legendą? Czy można poznawać góry poruszając się na wózku? Jak wygląda wspinaczka w obszernej, długiej spódnicy? Po co w górach wiertarka?

Sporo tych pytań, prawda? To jednak nie wszystkie! Na kartach książki znajdziecie ich dużo, dużo więcej. Odpowiedzi są przystępne, ciekawe i bardzo fascynujące. Spojrzycie na góry z każdej strony, zasmakujecie ich potęgi i zachwycicie się ich pięknem. Być może właśnie po tej lekturze połkniecie górskiego bakcyla i zaplanujecie swoją pierwszą wędrówkę? Pod koniec lektury znajdziecie historie ludzi gór. Poznacie czternaście niezwykłych ludzi, m.in. Jerzego Kukuczkę, Wandę Rutkiewicz, Adama Bieleckiego, Kingę Baranowską, czy Annę Czerwińską.

Wspaniała, wartościowa lektura. Zdecydowanie zafascynuje nie tylko najmłodszych czytelników.

Polecamy całą rodziną.

„Książka o górach”

Tekst: Robb Maciąg

Ilustracje: Patricija Bliuj – Stodulska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 168

Dla dzieci: 6+

ISBN: 9788326843334


Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI