„Britannica. Wielka księga pytań dlaczego?” – Wydawnictwo KROPKA

Ależ perełkę mam dziś dla Was! Wydawnictwo KROPKA przygotowało książkę, w którą koniecznie warto się wyposażyć mając w domu małego, ciekawego świata czytelnika. Dzieci zadają mnóstwo pytań na przeróżne tematy, co jest oczywiste i zrozumiałe, ale czasami nawet na te najprostsze zagadnienia ciężko znaleźć prostą, szybką i jasną dla kilkulatka odpowiedź.

„Britannica. Wielka księga pytań dlaczego” to niemal 300 stronicowa pozycja, która zawiera mnóstwo wiedzy, ciekawostek i bardzo przystępnych odpowiedzi na najczęściej zadawane przez dzieci pytania.

Książka jest bardzo przejrzyście przygotowana, podzielona tematycznie. Znajdziecie w niej osiem działów: małe stworzenia, zwierzęta domowe, dzikie zwierzęta, ciało, jedzenie, jak to działa, ziemia i kosmos.

Jedno pytanie i odpowiedź zajmują całą rozkładówkę. Duża, przejrzysta i wyraźna czcionka oraz piękne ilustracje zachęcą do lektury i odkrywania świata!

Czy intryguje Was dlaczego biedronki mają kropki, a kangury torby lęgowe? A może ciekawi Was dlaczego śnimy, po co mamy rzęsy i paznokcie, czemu burczy nam w brzuchach? A może nie wiedzieliście z jakiego powodu krojenie cebuli doprowadza do łez i czemu ciasto rośnie w piekarniku?

Skąd kryształy w niektórych skałach? Dlaczego w oceanie są fale, a planety są okrągłe? Co powoduje, że baterie się wyczerpują, a gumowa kaczka unosi się na wodzie?

Odpowiedź na każde z dziesiątek pytań jest wyczerpująca i przystępnie podana. Dodatkowo autorzy zadbali o rozwinięcie tematów i przedstawienie ich od strony graficznej. Zobaczycie jak żyją mrówki, pająki, pszczoły, poznacie cykl rozwojowy gąsienicy, przyjrzycie się podziemnemu życiu dżdżownic. Nie zabrakło ciekawostek o psach, kotach, a nawet zobaczycie z bliska zęby rekina i poznacie rozwój kangura w torbie.

Nic więcej nie zdradzę! Koniecznie sięgnijcie po książkę. To kopalnia wiedzy, zaskakujących historii i nieodkrytych tajemnic. Nie oderwiecie się od niej tak łatwo! Wciąga od pierwszej strony.

Polecam Wam serdecznie tę niekwestionowaną skarbnicę wiedzy. To świetna propozycja na wspólną lekturę z dzieckiem, lub do samodzielnego czytania. Duża i wyraźna czcionka świetnie sprawdzi się dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem. Aby jeszcze prościej odnaleźć wybrane zagadnienie na końcu zamieszczony został indeks, dzięki czemu zerkamy na alfabetycznie zamieszczone hasła i już wiemy gdzie szukać odpowiedzi. Dzięki wielu barwnym ilustracjom i starannemu wydaniu książka będzie idealną propozycją na prezent.

Bardzo polecamy!

koszyk

„Britannica. Wielka księga pytań dlaczego?”

Tekst: Sally Symes, Stephanie Warren Drimmer

Ilustracje: Warren Drimmer

Przekład: Agnieszka Moore

Oprawa: twarda

Ilość stron: 272

Dla dzieci: 6+

ISBN: 978-83-67996-58-7

Wydawnictwo KROPKA