„Skok” – Wydawnictwo ALBUS

Wydawnictwo Albus zawsze mnie zaskakuje! Ta kameralna oficyna wydaje pod swoimi skrzydłami książki poruszające ważne, czasem trudne i niełatwe tematy, a każda z nich zawsze niesie wartość. Wydawnictwo Albus bardzo poważnie traktuje młodego czytelnika, z należytym mu szacunkiem i powagą. To właśnie cenię najbardziej!

Książka „Skok” zaskoczyła mnie bardzo, bo tym razem powieść porusza temat nadpobudliwości psychoruchowej pewnego Domu! Brzmi ciekawie? Gwarantuję, że ten wyjątkowy sposób spojrzenia na Dom i jego codzienność da Wam bardzo do myślenia…

koszyk

Filip i Luśka to zwyczajne rodzeństwo. Raz kocha się całym sercem, za chwilę trwa na wojennej ścieżce… Raz dzieli się ostatnim cukierkiem, innym razem stacza bój o kubek z wyszczerbionym uchem… Ich codzienność mogłaby wydawać się całkiem zwyczajna, gdyby nie fakt, że Dom, w którym mieszkają nie jest taki zupełnie zwyczajny… Np. pewnego ranka, gdy rodzina miała zaplanowaną pobudkę, śniadanie, mycie, ubieranie i wyjście do przedszkola, szkoły i pracy Dom postanowił… PODSKOCZYĆ! I nie był to byle jaki skok, bo przecież by unieść się wysoko trzeba najpierw zrobić przysiad, potem wyprostować się, wydłużyć i skoczyć jak najwyżej. I tak właśnie zrobił DOM. Ten skok zauważyły jedynie dzieci i były nim zachwycone, ale dla rodziców widoczne były jedynie jego skutki: bałagan i chaos. Wszystko było tak dobrze zaplanowane, a teraz w pośpiechu trzeba szukać skarpetki do pary, szczoteczki do zębów, czy zgody na wycieczkę. Znacie to? Czy z czymś Wam się taki poranek kojarzy? 🙂

W życiu bywa coś, co bardzo zaburza realizację wszystkich planów. To coś może denerwować, frustrować, ale może także uczyć kompromisów, empatii i współpracy! To doskonała lektura, udowadniająca, że w zabieganym, szalonym życiu trzeba umieć dokonywać wyborów i oswajać zmiany planów.

Bardzo polecam! Cudowna fabuła wciąga i porywa od pierwszych stron, a świetne ilustrację wspaniale odzwierciedlają codzienność Domu i jego mieszkańców.

„Skok”

Tekst: Anna Augustyniak

Ilustracje: Kasia Augustyniak

Oprawa: twarda

Ilość stron: 88

Dla dzieci: 6+

ISBN: 978-83-67085-13-7

Wydawnictwo ALBUS