Akademia Mądrego Dziecka „Owoce. Moja książeczka z okienkami” – Wydawnictwo HarperKids

Wśród cieplutkich nowości u wydawnictwa HarperKids znalazła się bardzo „smakowita” lektura!

Akademia Mądrego Dziecka wzbogaciła się o nowy tom. „Owoce. Moja książeczka z okienkami” to kartonowa pozycja, z mnóstwem okienek, ruchomych elementów i uroczych ilustracji.

koszyk

W książce znajdziecie mnóstwo owoców, podzielonych na różne kategorie. Na pierwszej rozkładówce poznajemy sezonowe owoce oraz ich cykl dojrzewania. Maluszki dowiedzą się, że brzoskwinia rośnie na drzewie, które wcześniej miało kwiaty zapylone przez pszczoły. Zobaczą maliny rosnące na krzewach i truskawki na krzaczkach, a także przekonają się jak łatwo przygotować konfiturę z moreli. Kolejna rozkładówka pokazuje owoce, które mają pestki: jabłka, gruszki, winogrona, śliwki. Mali czytelnicy przekonają się jak kiełkują nowe rośliny i ile czasu musi minąć, by z sadzonki wyrosło okazałe drzewo. W książce nie zabrakło warzyw owocowych, jak np. soczystych pomidorów, arbuza, melona, czy awokado. Oczywiście przeczytacie o nich także ciekawostki! Czy wiedzieliście, że kwiaty cukinii również nadają się do jedzenia? Kolejna rozkładówka przedstawia owoce egzotyczne, z różnych zakątków świata, a ostatnia zaprasza do rozmowy o ulubionych owocach.

Wspaniała pozycja do odkrywania smaków, poznawania zdrowych i pysznych owoców, a także do treningu małych rączek, które z radością będą odkrywały ukryte pod okienkami obrazki i ciekawostki.

Serdecznie polecam!