„Ministerstwo Nie dla Dam” – Wydawnictwo DWUKROPEK

Dziś nasz patronat!

Jeśli lubicie kryminały, przygody i zaskakującą fabułę, to koniecznie sięgnijcie po nową serię dla starszych dzieci i młodzieży. Na recenzję zaprasza dziś moja córka, Michasia, która jak tylko sięgnęła po tę powieść to nie oderwała się od niej dopóki nie skończyła całej, a jest co czytać! To ponad 400 stron bardzo intrygującej powieści.

„Ministerstwo nie dla dam” tom 1

koszyk

Czy istnieje większa satysfakcja niż ta wynikająca z rozwiązania skomplikowanej zagadki? Dla miłośników literatury kryminalnej, niezależnie od wieku, nowa seria „Ministerstwo Nie dla Dam” autorstwa Robin Stevens (znanej z bestsellerowej i nagradzanej na całym świecie serii „Zbrodnia Niezbyt Elegancka”) to prawdziwa gratka! Malownicza sceneria Wielkiej Brytanii z 1940 roku, postępujące morderstwa i grupa młodych bohaterów, gotowych podjąć ryzyko dla odkrycia prawdy… czego chcieć więcej?

Odważna i wielce uparta May Wong marzy o wyrwaniu się z murów znienawidzonej angielskiej placówki z internatem, zwanej Deepdean i rozpoczęciu kariery prawdziwego szpiega. W końcu ma już prawie jedenaście lat, mówi dwoma językami, kłamie dostatecznie dobrze, by wyprowadzić w pole wszystkie nauczycielki, a także potrafi bić się na pięści. Problemem nie są więc umiejętności – a odnalezienie szansy.

W towarzystwie nowo poznanego niemieckiego kolegi, Erica, May wkracza na wymarzoną drogę intryg, stawiając przed sobą niełatwą misję. Wśród członków bogatej rodziny Verey’ów z Elysium Hall, skrywa się szpieg, przekazujący szkodliwe dla przyszłości kraju informacje wrogom. To szansa na którą May czekała – i nie zamierza jej zmarnować! Wbrew temu, co myślą dorośli, duet przyjaciół ma wiele do zaoferowania. Ale czy wystarczająco, by odkryć wszystkie tajemnice czyhającego wśród pól Elysium Hall?

To jednak nie wszystko! Robin Stevens kreśli świat, w którym emocje mieszają się z niepokojem wojennym. Akcja, rozgrywająca się w 1940 roku, przynosi za sobą niebezpieczeństwa związane z okolicznościami II wojny światowej. Napięta codzienność, ciągłe ryzyko bombardowania, strach przed represjami ze strony niemieckich żołnierzy oraz groźba utraty domu i najbliższych stanowi idealne, choć niepozbawione wzruszeń tło dla ekscytujących przygód May.

Książka ta nie tylko dostarcza emocjonującej akcji, ale również porusza ważne tematy, takie jak wartość przyjaźni, odwagi, rodziny, poczucia bezpieczeństwa i mocy zaufania. W trakcie lektury czytelnik nie tylko poznaje kolejne warstwy kryminalnej tajemnicy, ale i uważnie śledzi rozwijającą się pomiędzy młodymi znajomymi przyjaźń, trudności i konflikty pomiędzy świeżo poznaną rodziną Verey’ów oraz skrywane przez różnorakie charaktery tajemnice… Tu nic nie jest takie, jak się wydaje, a czytelnik zaskakiwany jest na każdym kroku…

Gorąco polecam! Zarówno dla młodych, jak i nieco starszych czytelników, „Ministerstwo nie dla dam” stanowi niepomijalną propozycję lektury. Pełna emocji, zagadek i niespodzianek, ta seria obiecuje zapewnić czytelnikowi niezapomnianą podróż przez świat detektywistycznych przygód.

Michalina, lat 16

„Ministerstwo Nie dla Dam”

tom 1

Autor: Robin Stevens

Przekład: Magda Korobkiewicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 440

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo DWUKROPEK