„Opowieści biblijne” – Wydawnictwo HarperKids

Wczoraj rozpoczął się Tydzień Biblijny. Być może ten piękny czas zainspiruje Was do sięgnięcia po Boże słowo. Na blogu dzieliłam się już z Wami przeróżnymi Bibliami dla dzieci i młodzieży, ale często pytacie po jaką lekturę sięgnąć z najmłodszymi dziećmi. Wydawnictwo HarperKids przygotowało przepiękne, bogato ilustrowane wydanie, po które możecie sięgać już z przedszkolakami.

„Opowieści biblijne” to zbiór 21 historii ze Starego i Nowego Testamentu. Na niespełna 200 stronach znajdziecie historie napisane prostym, przystępnym i zrozumiałym dla małego dziecka językiem. Myślę, że będzie to świetna lektura na wprowadzenie młodszych czytelników w świat wiary i wartości.

koszyk

Ilustracje są pracą zbiorową aż siedmiu artystów i zdecydowanie urzekają klimatem! Barwne, dynamiczne, żywe, bardzo atrakcyjne dla najnajów.

Zaczynając od historii o stworzeniu świata, przez opowieść o Arce Noego, Abrahamie i Sarze, Józefie i kolorowym płaszczu, Mojżeszu, Jerychu, pierwszym królu Izraela, Dawidzie i Goliacie, aż po króla Salomona, Jonasza w brzuchu wieloryba, narodziny Jezusa i Jego chrzest, nauczanie, cuda, śmierć i zmartwychwstanie.

To piękne wydanie będzie świetną i wartościową propozycją dla dzieci od około 4 roku życia. Bardzo doceniam taką propozycję dla najnajów i serdecznie ją Wam polecam.