„Księga dinozaurów” 10 prehistorycznych zwierząt, które biją wszelkie rekordy – Wydawnictwo KROPKA

Dziś prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników dinozaurów! Wydawnictwo Kropka przygotowało wspaniałą księgę, w której poznacie z bliska aż dziesięć prehistorycznych zwierząt, bijących wszelkie rekordy. Przepięknie wydana pozycja zachwyci każdego młodego czytelnika, a przystępnie i ciekawie podana wiedza sprawi, że wiele faktów na długo zapadnie w pamięci.

Mieliśmy delektować się nią dłużej, ale dosłownie „pochłonęłam” ją z synami na raz! Wyróżnia się wśród innych książek pomysłowymi opisami i ciekawostkami podanymi w pigułce. Ach i jeszcze okładka, przecież to bardzo ważna sprawa – świecący w ciemności dinozaur to dopiero coś!

koszyk

Młodzi czytelnicy mają prawdziwe pole do popisu i mogą poczuć się niczym odkrywcy. Przygodę z książką zaczynamy od przyjrzenia się danemu szkieletowi i przeczytaniu licznych wskazówek, a następnie możemy spróbować zgadnąć o jakim zwierzęciu mowa. Później odwracamy stronę i oglądamy zwierzę w całej okazałości. Ilustracje są przepiękne!

Czeka na Was aż dziesięć niezwykłych okazów. Poznacie największego dinozaura pancernego, który był zbudowany niczym czołg, nawet powieki miał opancerzone! Dowiecie się kto miał najostrzejszy wzrok i „zabójczy pazur”, a także zadziwi Was ważący 72 tony największy osobnik, jaki kiedykolwiek chodził po ziemi. To był dopiero głodomór – pożerał 450 kilogramów roślin każdego dnia. Oczywiście nie zabrakło tyranozaura, którego zabójcze szczęki są znakiem rozpoznawalnym i który sprytnie stare zęby zastępował nowymi! Urzekł nas bardzo „kolczasty jaszczur”, który rumienił się, by przyciągnąć partnerkę. Naprawdę! Napływ krwi do zakończenia jego płyt zmieniał ich kolor.

Który dinozaur ważył zaledwie kilogram i był małym rabusiem? Jaki okaz szczycił się aż piętnastoma rogami? Który był najszybszym pływakiem i jedynym znanym pływającym dinozaurem, pływającym z rybami wielkości samochodów?! A któremu bidulkowi wypadały wszystkie zęby i musiał z mięsożercy wyrastać na roślinożercę? To tylko kilka ciekawostek, na kartach książki znajdziecie ich całe mnóstwo.

Pod koniec książki zawarto także informacje o współczesnych ptakach, bowiem wszystkie one wyewoluowały z dinozaurów. Księga zawiera także słowniczek z licznymi pojęciami, tak, by każdy ekspert od dinozaurów miał wiedzę w jednym palcu. Dzieci dowiedzą się czym jest ewolucja, anatomia, gatunek, prehistoria, teropody, jura, kreda i wiele, wiele innych. Przekonają się także na czym polega praca paleontologa i być może zaintryguje je fakt, że niektórzy badają skamieniałe kupy dinozaurów, żeby dowiedzieć się co jadły.

Wspaniała, pomysłowa, bardzo przyjazna i ciekawa książka. Idealna na prezent dla każdego, kogo ekscytują te wymarłe, niezwykle ciekawe zwierzęta. Bardzo polecamy całą rodziną!

„Księga dinozaurów”

Tekst: Gabrielle Balkan

Przekład: Adam Pluszka

Ilustracje: Sam Brewster

Oprawa: twarda

Ilość stron: 48

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo KROPKA

One thought on “„Księga dinozaurów” 10 prehistorycznych zwierząt, które biją wszelkie rekordy – Wydawnictwo KROPKA

  • 27/10/2022 at 16:15
    Permalink

    Wspaniała i Pięknie ilustrowana książka dla Miłośników Dinozaurów

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.