„W stronę morza” – Wydawnictwo CZYTALISEK

Z radością i wielką przyjemnością chciałam podzielić się dziś z Wami przepiękną, wypełnioną mądrością książką, której z dumą patronuję! Wydawnictwo Czytalisek urzekło nas już niejedną pozycją, a książka „W stronę morza” wlała w nasze serca wyjątkowo dużo ciepła!

Dziś premiera tej wartościowej, bardzo oryginalnej historii, do której aż chce się wracać.

koszyk

Książka czaruje już od okładki. Ozdobna, gładka obwoluta odbija światło, niczym tafla morska. Wnętrze jest równie urocze, a sama opowieść bardzo nietuzinkowa!

„Ta książka jest dla wszystkich, którzy czują się niewidzialni…”

Tim tuż po szkole poznaje Sama. Nie, nie jest to chłopiec, to wieloryb! Mieszka samotnie w morzu, pomylił kierunki i zgubił się. Dziwne, ale jedynie Tim zauważył to największe zwierzę, jakie zamieszkuje Ziemię. Chłopiec też czasami czuje się niezauważany… Teraz jednak ogarnęła go wielka radość, bo Sam ujrzał go i oboje z miejsca zaprzyjaźnili się. Wieloryb miał pewien problem – nie potrafił odnaleźć drogi do domu, ale Tim przyrzekł, że pomoże mu w tym wyzwaniu. Chłopiec z wielką czułością zadbał o przybysza, zostawiając mu wszystko co potrzebne i obiecując wrócić w to miejsce na drugi dzień. Całą noc rozmyślał co takiego mógłby uczynić, żeby pomóc zwierzęciu, a rano miał już kilka gotowych pomysłów!

Jak silna może być determinacja małego chłopca? Jak wielką wartością jest obietnica? Czy wystarczy wyobraźnia i dobry plan? A co jeśli to Tim znajdzie się w tarapatach?

Przepiękna, wzruszająca do szpiku kości, mądra i wartościowa opowieść. Książka dla dzieci i każdego dorosłego, poruszająca w subtelny, delikatny sposób potrzebę empatii, wrażliwości, przyjaźni i niebywałej wyobraźni. Będzie początkiem do wielu rozmów, stanie się plasterkiem wspierającym dzieci w nabywaniu relacji i udowodni, że zawsze warto pomagać.

Urzekająca, przepięknie wydana, idealna na prezent! Bardzo polecam.

„W stronę morza”

Tekst i ilustracje: Cale Atkinson

Przekład: Marta Duda – Gryc

Oprawa: twarda

Ilość stron: 40

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo CZYTALISEK

Dodaj komentarz