Historia naturalna magii – Wydawnictwo HARPER KIDS

Ostatnio nasze wspólne, rodzinne popołudnia spędzaliśmy w towarzystwie pysznej, rozgrzewającej herbatki i magii! Wydawnictwo HarperKids uraczyło nas przepiękną książką.

Nasz zachwyt zaczął się już od okładki. Tłoczona, płócienna oprawa i pozłacane brzegi stron to jednak nie wszystko, wnętrze skrywa bowiem pokaźną ilość wiedzy i historii fabularnej. Zobaczcie sami! To książka do delektowania się strona, po stronie…

koszyk

Jest to sekretna księga prof. Conrada Gessnera, cenionego badacza, który przemierzył świat, zgłębiając historię i tajemnice magii. Owocem jego pracy jest zachwycający album wypełniony intrygującymi szkicami i licznymi, ciekawymi notatkami, który profesor przekazał na wszelki wypadek swojemu wnukowi, tuż przed wyruszeniem w kolejną niebezpieczną misję badawczą. Dziś możemy cieszyć się nią wszyscy!

Przygodę z księgą zaczynamy od krótkiej historii magii, poznając czarnoksiężników i czarownice, szukając magii w słowach, medycynie, imionach, czy księgach i zaklęciach. Przyglądamy się jej historii w różnych krajach i na przestrzeni wieków. W końcu odkrywamy czym jest wróżbiarstwo i co może posłużyć do tej magicznej praktyki. Wybierzemy się do Walii, gdzie pewna znawczyni tarota doskonale objaśni nam znaczenie kart.

Oczywiście nie zabrakło astrologii, numerologii, zaklęć, alchemii, magicznych napoi, czy źródeł magii płynących z przyrody. Odkryjecie magię Księżyca, która działa tak silnie, że wpływa nawet na to jak śpimy, co nam się śni i jak się czujemy po obudzeniu! Poznacie niezwykłą moc minerałów, przyjrzycie się bliżej amuletom i talizmanom oraz zagłębicie się w jedną z najstarszych dziedzin magii – zielarstwo! Może właśnie po lekturze tej książki zaczniemy bardziej doceniać cuda natury, które mamy na wyciągnięcie dłoni?

Ach, to tylko ułamek faktów i ciekawostek jakie znajdziecie na kartach tego przepięknie wydanego albumu! Książka będzie wspaniałym pomysłem na prezent dla miłośników fantasy, magii, zjawisk nadprzyrodzonych, tajemniczych istot i po prostu pięknych, dopracowanych w najdrobniejszym szczególe książek, zdecydowanie bez względu na wiek! Zachwyci już ośmiolatka, ale i dorosły nie ulegnie jej urokowi. Bardzo polecam, z całą swoją rodzinką. Delektowaliśmy się nią wybornie.

„Historia naturalna magii”

Tekst: Poppy David

Przekład: Marta Szafrańska-Brandt

Ilustracje: Jessica Roux

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 8+

Wydawnictwo HarperKids

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.