„O Wilku, który nie lubił czytać” i „O Wilku, który miał humory” – Wydawnictwo ADAMADA

Dzisiaj prezentujemy dwie przedpremierowe perełki o naszym ukochanym Wilku. To seria, która na dobre zagościła w naszej biblioteczce. Wcześniej prezentowaliśmy kilka tytułów, a dziś zapraszamy do przedpremierowej recenzji dwóch nowości, które koniecznie warto poznać. Obecnie cała seria liczy 11 tytułów.

Przygody Wilka poznały już 2 000 000 dzieci na całym świecie, w 20 krajach stały się bestsellerem, a we Francji weszły nawet do kanonu lektur szkolnych. Ponadto seria wyróżniona została w konkursie Świat przyjazny dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Seria skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, choć moja dziesięcioletnia córka z radością i w pierwszej kolejności sięga po każdy najnowszy tytuł. Kiedyś podczas targów książki dziecięcej wypatrzyła także pluszowego wilczka i dotąd się z nim nie rozstaje. Jest jedną z ukochanych przytulanek. Tak więc przedział wiekowy jest bardzo duży, bo zarówno młodsi synkowie, jak i starsza córka – wszyscy kochają Wilczka.

Książki są bardzo starannie wydane, mają piękne ilustracje i treść niosącą ważne przesłanie. Każdy tytuł opowiada o innym aspekcie, który można odnieść do naszego, codziennego życia. Ilość tekstu nie jest przytłaczająca, więc dzieci zaczynające samodzielnie czytać będą miały dużo radości z samodzielnej lektury.

Autorką książek jest Orianne Lallemand, zaś zilustrowała je Éléonore Thuillier. Każdy tytuł liczy 32 strony.

 

 

„O Wilku, który miał humory”

Od pewnego czasu Wilk nie może poradzić sobie z nagłymi zmianami nastrojów. Raz bywa rozanielony, za chwilę wściekły, zły i podekscytowany. W ciągu krótkiej chwili jego nastrój buzuje jak szampańskie bąbelki. Jeżeli coś mu się nie udawało i nie było tak jak sobie zapragnął to wybuchał gniewem, niczym smok ogniem! Zmęczeni irytującym zachowaniem kolegi, leśni przyjaciele postanawiają dać kilka rad Wilkowi, aby stał się bardziej zrównoważony i opanowany. Z pomocą przychodzi kurs jogi, tylko czy tytułowy bohater przekona się do tej metody? Oprócz niej spróbuje także większego wysiłku fizycznego, wypieków, a nawet podejmie wyzwanie budowy własnego domku. Co przyniesie mu ukojenie? Koniecznie się przekonajcie!

Książka idealnie odnosi się do zmiennych humorów, jakie miewają często dzieci. Dzięki tej lekturze mali czytelnicy przekonają się, że warto przepraszać i podejmować wyzwania. Zrozumieją, że zazdrość nie jest niczym dobrym, a wstyd jest czymś normalnym. Myślę, że dzięki tej lekturze nasze pociechy zrozumieją, że emocje jakie nimi często targają są naturalnym zjawiskiem i obecnym w każdym z nas, a najważniejsze to o nich rozmawiać i nad konsekwencjami tych przykrych nauczyć się panować.

 

 

 

 

 

 

 

 

„O Wilku, który nie lubił czytać”

Tym razem mamy do czynienia z prawdziwym koneserem książek. Wilk uwielbiał smak papieru i pożerał wszystkie książki, jakie znalazł na swej drodze! Stalowe zębiska smakowały bajek, powieści, a nawet słowników… Jego leśni towarzysze dziwili się, jak można tak traktować książki. Dopytywali, czy nie jest on ciekaw historii zawartych na kartach papieru, ale zwierz upierał się, że czytać nie lubi! Zwierzęta postanowiły ofiarować koledze zestaw wybranych specjalnie dla niego książek, zapewniając że to pozycje, z którymi na pewno nie będzie się nudził. Bez euforii, ale usiadł z lekturą w fotelu, jednak po trzech stronach zasnął… Wybudził go straszny lament wiewiórki – bibliotekarki, której zaginęło dziesięć książek. Oszołomiony Wilk znalazł się bowiem w Głównej Bibliotece w Krainie Książek, gdzie zobowiązał się do pomocy przy poszukiwaniach. Zachwycony, z torbą na ramieniu ruszył w las, w którym z pewnością nie spodziewał się spotkania z tak niezwykłymi bohaterami!

Alicja, Pinokio i Piotruś Pan to tylko nieliczne postacie, jakich nasz bohater pozna na swej drodze. Tylko, czy uda się Wilczkowi odnaleźć zaginione egzemplarze? Czy nie będzie miał na nich chrapki? Czy książki pochłoną jego wyobraźnię? Musicie poznać tę historię. To idealna pozycja dla dzieci, które być może nie pałają chęcią do książek, które nie poznały wartości, jakie niosą piękne historie, które chcą się przekonać dlaczego warto czytać!

 

 

 

 

 

 

 

 

Polecamy serdecznie te i pozostałe tytuły z serii przygód o sympatycznym Wilczku. Książki idealnie nadają się na prezent, a na stronie Wydawnictwa Adamada można znaleźć nawet uroczego, pluszowego bohatera, który będzie idealnym kompanem do wspólnego czytania i zasypiania. Nasz często wędruje z dziećmi na wycieczki i odwiedził także przedszkole synka! Ma gość dużo wrażeń do opisania 😉

Pluszowy Wilk

 

Znalezione obrazy dla zapytania adamada

6 thoughts on “„O Wilku, który nie lubił czytać” i „O Wilku, który miał humory” – Wydawnictwo ADAMADA

  • 16/04/2018 at 06:30
    Permalink

    Bardzo przyjazna recenzja. Z przyjemnością czytałam i co więcej przekonała mnie w 100% do konieczności zakupu wydania wilczka co nie lubil czytać super!

    Reply
    • 16/04/2018 at 10:58
      Permalink

      Dziękujemy bardzo 🙂 Ta seria urzekła nas już dawno, a każdy tytuł oprócz ciekawej przygody niesie ważne przesłanie, stąd tę serię naprawdę warto poznać. Polecamy.

      Reply
  • 16/04/2018 at 20:57
    Permalink

    Już jakiś czas temu zastanawiałam się nad kupnem książeczek „O Wilku”, ale obawiałam się czy spodobają się mojej 5letniej córeczce, ( wilk dla dziewczynki ) jednak te dwie pozycje są świetne i jednak kupie je! A co?!

    Reply
    • 16/04/2018 at 21:01
      Permalink

      U nas seria o Wilczku zrobiła taką furorę, że dzieci z ogromnym zniecierpliwieniem czekają na kolejne tytuły. Wilk jest bardzo przyjazny i ma niesamowite perypetie. Ta seria oprócz tego, że bawi to również uczy właściwych postaw i zachowań. Serdecznie polecamy 🙂

      Reply
  • 24/04/2020 at 20:18
    Permalink

    Świetna seria! A gdzie można kupić tę maskotkę wilka? Proszę o podpowiedź. 🙂

    Reply
    • 26/04/2020 at 14:45
      Permalink

      Wilka kupiłam na targach książki. Wydawnictwo Adamada miało w ofercie, ale teraz niestety nie jest już chyba dostępny.

      Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.