“Cat in the book. Elementarz języka angielskiego z płytą CD” – CENTRUM EDUKACJI DZIECIĘCEJ

Nauka języka angielskiego towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat. Maluchy już w przedszkolu poprzez zabawę oswajają się ze słówkami, śpiewają piosenki i recytują wierszyki. Ważne jest to, aby ta przygoda była dla dzieci przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Warto zatem sięgać po wartościowe i pięknie wydane pozycje, które zachęcą kilkulatki do rozwijania pasji nauki. Jedną z pozycji w naszej biblioteczce jest książka, do której z przyjemnością sięga mój przedszkolak, jak również starsze, szkolne dzieci.

“Cat in the book. Elementarz języka angielskiego z płytą CD” to prawdziwa perełka wydawnicza! Autorką książki jest Ewa Cisowska, zaś za ilustracja odpowiada Jola Richter – Magnuszewska, w której twórczości lubujemy się od dawna. Jej charakterystyczną kreskę rozpoznamy z daleka! Każdy przedmiot, zwierzę, czy postać potrafi przedstawić w innym wymiarze. Oczy same śmieją się na te subtelne, kolorowe obrazy. Ogromnym walorem tej pozycji jest dołączona płyta CD z fonetyczną wymową słówek i piosenkami. Dzieci z zapałem śledzą ilustracje w książce, wsłuchując się w wymowę słówek, dzięki temu mamy pewność że od małego uczą się prawidłowej wymowy.

 

 

Kto może korzystać z tej książki?  Zdecydowanie przedszkolaki, dzieci w wieku wczesnoszkolnym, rodzice i nauczyciele. Elementarz jest bardzo starannie skomponowany, dokładnie przemyślany i może posłużyć jako pierwsza lektura dla małego czytelnika, lub być uzupełnieniem wiedzy dla doświadczonego już ucznia. Mój ośmioletni syn znalazł tu bardzo dużo słówek, z którymi nie miał dotąd do czynienia.

Znajdziemy tu 12 głównych rozdziałów, w których czytelnicy oswoją się z:

 • liczbami
 • kolorami
 • zabawkami
 • zwierzętami
 • członkami rodziny
 • częściami ciała
 • jedzeniem
 • malutkimi żyjątkami (owadami)
 • pojazdami
 • figurami i kształtami
 • rzeczami, które na co dzień nas otaczają
 • rafą koralową

Ponadto autorka zadbała o to, by pokazać dzieciom brytyjskie symbole (Big Ben, Tower Bridge, the London Eye, a telephone box i wiele innych). Książka zawiera oczywiście cały alfabet, mały słowniczek, a nawet symbole fonetyczne.

Bardzo ważną częścią elementarza jest także kilka wskazówek skierowanych do rodziców i nauczycieli. Dzięki nim dowiemy się jak sprawić, by maluch swobodnie porozumiewał się po angielsku w codziennych sytuacjach. Kilka istotnych podpowiedzi bardzo ułatwi nam “wplatanie” tegoż języka w zabawie. Informacje zawarte na kartach książki podpowiedzą także ile czasu dziecko młodsze i starsze będzie w stanie skupić się na jednej czynności i jak możemy urozmaicać zabawę z dzieckiem. Elementarz kładzie duży nacisk na zabawę, bo tylko wtedy będziemy mogli się naprawdę uczyć, dlatego znajdziecie tu również propozycje na wykorzystanie przedmiotów dostępnych w domu do gier i uatrakcyjniania nauki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Polecamy! Jesteśmy oczarowani jakością i starannością wydania tej pozycji. Moje dzieci z wielką chęcią sięgają po elementarz i utrwalają wymowę, dzięki dołączonej płycie. To również idealna propozycja na prezent dla każdego małego czytelnika.

 

Centrum Edukacji Dziecięcej

 

2 thoughts on ““Cat in the book. Elementarz języka angielskiego z płytą CD” – CENTRUM EDUKACJI DZIECIĘCEJ

 • 23 maja 2019 at 17:31
  Permalink

  Pomijam zalety pozycji drukowanej choć jest ich mnóstwo ale przede wszystkim płyta CD – to jak zostala nagrana jak melodyjnie odśpiewane są piosenki i jak pięknie zaaranżowane i zagrane. Poza walorem edukcacji językowej płyta to świetny material na umuzukalnianie dzieci. Przerabiałam z corką wiele piosenek i róznych plyt… wszystkie ktore mialam sa daleko w tyle za tą. Szukam czegos podobnego na rynku ale nie mogę znalezc

  Reply
  • 23 maja 2019 at 20:28
   Permalink

   To prawda! Jest wspaniale przygotowana. Niestety nie znalazłam dotąd innej która by jej dorównała. Dziękuję za tę wiadomość.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *