„Cat in the book. Elementarz języka angielskiego z płytą CD” – CENTRUM EDUKACJI DZIECIĘCEJ

Nauka języka angielskiego towarzyszy dzieciom od najmłodszych lat. Maluchy już w przedszkolu poprzez zabawę oswajają się ze słówkami, śpiewają piosenki i recytują wierszyki. Ważne jest to, aby ta przygoda była dla dzieci przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Warto zatem sięgać po wartościowe i pięknie wydane pozycje, które zachęcą kilkulatki do rozwijania pasji nauki. Jedną z pozycji w naszej biblioteczce jest książka, do której z przyjemnością sięga mój przedszkolak, jak również starsze, szkolne dzieci.

„Cat in the book. Elementarz języka angielskiego z płytą CD” to prawdziwa perełka wydawnicza! Autorką książki jest Ewa Cisowska, zaś za ilustracja odpowiada Jola Richter – Magnuszewska, w której twórczości lubujemy się od dawna. Jej charakterystyczną kreskę rozpoznamy z daleka! Każdy przedmiot, zwierzę, czy postać potrafi przedstawić w innym wymiarze. Oczy same śmieją się na te subtelne, kolorowe obrazy. Ogromnym walorem tej pozycji jest dołączona płyta CD z fonetyczną wymową słówek i piosenkami. Dzieci z zapałem śledzą ilustracje w książce, wsłuchując się w wymowę słówek, dzięki temu mamy pewność że od małego uczą się prawidłowej wymowy.

 

 

Kto może korzystać z tej książki?  Zdecydowanie przedszkolaki, dzieci w wieku wczesnoszkolnym, rodzice i nauczyciele. Elementarz jest bardzo starannie skomponowany, dokładnie przemyślany i może posłużyć jako pierwsza lektura dla małego czytelnika, lub być uzupełnieniem wiedzy dla doświadczonego już ucznia. Mój ośmioletni syn znalazł tu bardzo dużo słówek, z którymi nie miał dotąd do czynienia.

Znajdziemy tu 12 głównych rozdziałów, w których czytelnicy oswoją się z:

 • liczbami
 • kolorami
 • zabawkami
 • zwierzętami
 • członkami rodziny
 • częściami ciała
 • jedzeniem
 • malutkimi żyjątkami (owadami)
 • pojazdami
 • figurami i kształtami
 • rzeczami, które na co dzień nas otaczają
 • rafą koralową

Ponadto autorka zadbała o to, by pokazać dzieciom brytyjskie symbole (Big Ben, Tower Bridge, the London Eye, a telephone box i wiele innych). Książka zawiera oczywiście cały alfabet, mały słowniczek, a nawet symbole fonetyczne.

Bardzo ważną częścią elementarza jest także kilka wskazówek skierowanych do rodziców i nauczycieli. Dzięki nim dowiemy się jak sprawić, by maluch swobodnie porozumiewał się po angielsku w codziennych sytuacjach. Kilka istotnych podpowiedzi bardzo ułatwi nam „wplatanie” tegoż języka w zabawie. Informacje zawarte na kartach książki podpowiedzą także ile czasu dziecko młodsze i starsze będzie w stanie skupić się na jednej czynności i jak możemy urozmaicać zabawę z dzieckiem. Elementarz kładzie duży nacisk na zabawę, bo tylko wtedy będziemy mogli się naprawdę uczyć, dlatego znajdziecie tu również propozycje na wykorzystanie przedmiotów dostępnych w domu do gier i uatrakcyjniania nauki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

koszyk

 

Polecamy! Jesteśmy oczarowani jakością i starannością wydania tej pozycji. Moje dzieci z wielką chęcią sięgają po elementarz i utrwalają wymowę, dzięki dołączonej płycie. To również idealna propozycja na prezent dla każdego małego czytelnika.

 

Centrum Edukacji Dziecięcej

 

2 thoughts on “„Cat in the book. Elementarz języka angielskiego z płytą CD” – CENTRUM EDUKACJI DZIECIĘCEJ

 • 23/05/2019 at 17:31
  Permalink

  Pomijam zalety pozycji drukowanej choć jest ich mnóstwo ale przede wszystkim płyta CD – to jak zostala nagrana jak melodyjnie odśpiewane są piosenki i jak pięknie zaaranżowane i zagrane. Poza walorem edukcacji językowej płyta to świetny material na umuzukalnianie dzieci. Przerabiałam z corką wiele piosenek i róznych plyt… wszystkie ktore mialam sa daleko w tyle za tą. Szukam czegos podobnego na rynku ale nie mogę znalezc

Dodaj komentarz