Tata Oli przeklina – Wydawnictwo DWUKROPEK

Zapraszam Was dziś na ósme spotkanie z przygodami Oli, jej brata Edka i zwariowanego taty! Jeśli czytaliście już inne tomy z serii to z pewnością wiecie, że tata Oli jest chyba najbardziej szalonym tatusiem na świecie. Każde przygody jakie miewa w swoim życiu pełne są humoru. Tym razem nie mogło być inaczej.

Nie martwcie się o tytuł! „Tata Oli przeklina” może wzbudzać kontrowersje, jednak w książce nie znajdziecie prawdziwych przekleństw. Pamiętajcie, że serię należy odbierać z przymrużeniem oka, z dużą dozą dystansu, a przede wszystkim z humorem!

„Tata Oli przeklina” TOM VIII

koszyk

Ola spędziła z bratem i tatą cudowny dzień w zoo. Po tym pełnym wrażeń i emocji wyjściu postanowiła zaplanować kolejne atrakcje, już za tydzień. Marzy jej się park rozrywki z karuzelami, kolejkami, pociągiem! Tata uważa jednak, że to duży wydatek i Ola wpada na pomysł, że sama zarobi pieniądze na rodzinne wyjście. Zainspirowana kolegą, który ma w domu pudełko na „opłaty za przeklinanie” rusza z podobnym pomysłem! Odtąd za każde wypowiedziane przekleństwo domownik musi zapłacić 5 zł!

Hmmm, jak myślicie? Czy zbierze się z tego odpowiednia na wyjazd sumka? Czy może tata Oli nagle oduczy się przeklinania?

No cóż, to chyba jeden z ulubionych tytułów Stasia! W książce poznacie nowe ciekawostki z dzieciństwa taty, na drugim planie mamy rozrabiakę Edka i jego niecodziennie fascynacje, jest także zawsze rozważna i opanowana Ola. Są wygłupy, żarty, ale jest coś jeszcze – to co w tych książkach cenię najbardziej – prawdziwa bliskość rodzica z dzieckiem i miłość. Bo choć tata potrafi wymyślać najdziwniejsze historie i stroić sobie żarty, to zawsze z dużym szacunkiem i opiekuńczością podchodzi do swoich dzieci. Czuć to ciepło i bezgraniczną miłość!

Jeśli znacie już poprzednie części, to z pewnością nie muszę namawiać Was do sięgnięcia po najnowszy tom. Jeśli jednak nie znacie serii to koniecznie dajcie szansę tacie Oli! Dotąd nakładem wydawnictwa Dwukropek ukazało się osiem części. Każdą z nich można czytać niezależnie, nie są one bowiem ze sobą powiązane. W każdej z nich znajdziecie odrębną historię zwariowanej rodzinki.

Bardzo polecamy!

Warto sięgnąć po wszystkie części:

Tom I – Tata Oli już nie chce być dorosły
Tom II – Zwariowane wakacje taty Oli
Tom III – Z tatą Oli na biwaku
Tom IV – Gwiazdka z tatą Oli
Tom V – Tata Oli jest chory
Tom VI – Obciachowe pomysły taty Oli
Tom VII – Kiedy tata Oli był mały
Tom VIII – Tata Oli przeklina

„Tata Oli przeklina”

Tekst: Thomas Brunstrøm

Ilustracje: Thorbjørn Christoffersen

Przekład: Edyta Stępkowska

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo DWUKROPEK

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

Dodaj komentarz