„Atlas – stwory i potwory” – Wydawnictwo GREG

Macie ochotę poznać niezwykłe stwory z różnych stron świata?

Dziś przybywam z książką, która zabierze Was w potworne głębiny, upiorne lasy, wysokie góry, czy domowe zacisze. Dzięki niej odkryjecie mitologiczne, baśniowe i legendarne stworzenia, niektóre ogromne i groźne, inne zadziwiające, piękne, szkaradne i straszne!

Ta bogato ilustrowana pozycja zafascynuje każdego miłośnika przygód. Odkryjecie w niej aż 66 stworów i potworów.

„Atlas – stwory i potwory”

koszyk

Potwory, monstra, bestie, szkarady i dziwadła znamy z wielu opowieści, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Zapewne każdy słyszał o jednorożcach, domowych skrzatach, wróżkach czy mitologicznych gryfach. Często jednak nasza wiedza o nich jest uboga, a dzięki tej książce poznacie bliżej te wyjątkowe stwory. Dowiecie się jak żyją, czym się charakteryzują, jakie mają mocne strony, a jakie słabe, co lubią, czego się boją i przede wszystkim – czy wszystkie są straszne?

Przyjrzyjcie się bliżej potężnemu Frankensteinowi i dowiecie się jak powstał, poznacie sposoby na pokonanie mumii, dowiecie się czemu potwór z Loch Ness jest wstydliwy, zobaczycie jak silną moc ma lewiatan. Czekają na Was także znane od wieków elfy, przepiękne rusałki, których wdzięk bywa bardzo zgubny, czy złośliwe, psotne gobliny, którym lepiej nie stawać na drodze. Są tu także gnomy, krasnoludy, golemy, a nawet cyklopy, diabły, czy duchy i wiele, wiele więcej.

Autorka, Agnieszka Antosiewicz zamieściła w książce specjalną skalę, która pozwoli sprawdzić, czy dane stworzenie jest bardzo niebezpieczne, czy może w ogóle nie charakteryzuje się grozą, a także jaką ma siłę, wygląd i inteligencję. Dzięki temu zabawa z odkrywaniem tych stworzeń jest jeszcze atrakcyjniejsza.

Książka wydana jest w dużym formacie, w twardej oprawie i na bardzo dobrej jakości, grubszym papierze. Spodobał nam się oryginalny pomysł na ilustracje! Aż dziewięciu wspaniałych, nieustraszonych ilustratorów stanęło oko w oko z potworami i przygotowało ich portrety. Wszystko po to, by oswoić strach i przekonać się, że nie taki potwór straszny, jak go malują.

Piękna, wyjątkowa książka, idealna na prezent dla czytelnika w wieku od 7 do 107 lat! Doceniam ją bardzo za przystępny, ciekawy język, interesujące przedstawienie bohaterów i fascynujące ciekawostki. Koniecznie warto sięgnąć po ten atlas i poznać jego bohaterów. Któż wie kto czai się za rogiem… ;)))

Bardzo polecamy!

„Atlas – stwory i potwory”

Tekst: Agnieszka Antosiewicz

Ilustracje: Dorina Auksztulewicz, Beata Żurawska, Marcin Minor, Jadwiga Żelazny, Paulina Wyrt, Elżbieta Moyski, Joanna Mosińska, Katarzyna Fic, Mikołaj Kamler

Oprawa: twarda

Ilość stron: 64

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo GREG

Wydawnictwo GREG

Dodaj komentarz