Tata Oli już nie chce być dorosły – Wydawnictwo DWUKROPEK – patronat bloga

Rok 2020 rozpoczął się wspaniale, ponieważ objęłam patronatem kilka świetnych i wartych uwagi książek dla dzieci. Dziś świeżutka, prosto z drukarni pozycja od wydawnictwa Dwukropek„Tata Oli już nie chce być dorosły” którą napisał Thomas Brunstrøm i zilustrował Thorbjørn Christoffersen. Według mnie książka skierowana jest do dzieci w wieku 5-9 lat.

 

PREMIERA KSIĄŻKI: 12.02.2020

koszykBardzo się cieszę że w tej historii pierwsze skrzypce grają córka i tata. Niewiele jest pozycji poruszających takie relacje, a wielu rodziców szuka ich nagminnie. Pierwszoklasistka Ola troszkę się buntuje że to dorośli wyznaczają dzieciom rytm dnia. Czas na pracę domową, na kolację, kąpiel, czas na wczesne pójście do łóżka, żeby wyspać się przed szkołą. Sporo tego, dlatego dziewczynka marzy by być dorosłą, by sama mogła o wszystkim decydować. Tata zaś rozmarzył się by być dzieckiem i tak pewnego dnia postanowili… zamienić się rolami!

Ola musi naszykować dla obojga śniadanie, odebrać tatę z pracy, zrobić z nim zakupy i jeszcze ugotować obiad. Do tego młodszy brat potrzebuje uwagi. Przed snem trzeba jeszcze poczytać tacie i to niekoniecznie to na co się ma ochotę, tylko to co chce tata. Taki jeden dzień zamiany uświadamia dziewczynce, że dorosłość to nie sielanka i Ola pragnie znów być dzieckiem.

„Uważam że powinnaś się bawić i wygłupiać, i tańczyć, w i ogóle wszystko to, co robią dzieci tak długo, jak tylko możesz. Bo dorosła jeszcze zdążysz być – mówi tata.”

 

 

 

 

 

 

Książka jest zabawna, kipi humorem i wachlarzem emocji, ale znajdziemy w niej coś jeszcze, coś bardzo ważnego! Dzięki tej historii dzieci zrozumieją że nie wszystko musi spoczywać na barkach dorosłych. Chociażby wspólne przygotowanie kolacji będzie świetnym momentem, by móc decydować i dodatkowo będzie to wartościowy czas dla relacji. Historia zmotywuje do działania także te pociechy, które nie chcą uczestniczyć w codziennych obowiązkach domowych.

Koniecznie sięgnijcie po ten zabawny duet! Książka jest bogato ilustrowana i spodoba się nie tylko dzieciom.

 

 

 

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

3 thoughts on “Tata Oli już nie chce być dorosły – Wydawnictwo DWUKROPEK – patronat bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.