Wyobraź sobie! – Wydawnictwo DWUKROPEK

Strach jest nieodłącznym elementem naszego życia. Każdy z nas ma swoje lęki i obawy. Małym dzieciom trudno jest przezwyciężyć strach, ale można go oswoić!

Dziś chciałam pokazać Wam przepiękną, mądrą i wzruszającą książkę, zatytułowaną „Wyobraź sobie!”, którą z przyjemnością objęłam patronatem. Wielokrotnie nagradzana irlandzka autorka, Patricia Forde i łotewska ilustratorka Elīna Brasliņa przygotowały wspaniałą, kojącą opowieść o strachu.

koszyk

Mała dziewczynka zdradziła babci swój sekret, a nawet kilka. Otóż, są dni gdy ogarnia ją strach. Boi się piratów, duchów, potworów, wampirów, czy psa zza płotu. Babcia daje jej na ten strach wspaniały przepis. Ma zamknąć oczy i wyobrażać sobie najmocniej jak tylko potrafi, że piraci są w koronkowych sukienkach i bawią się lalkami, że duchy wcinają smakowite lody i mają urocze słomkowe kapelusze, a pies zza rogu jeździ na wrotkach z tortem na głowie.

Wymawiane przez babcię słowa „Wyobraź sobie!” mają pomóc kilkulatce zwyciężyć lęk oraz niepokój i one naprawdę działają! Dziewczynka jest dużo spokojniejsza i radośniejsza, jednak pod koniec dnia ma jeszcze jedną obawę – co będzie, jeśli któregoś dnia babcia odejdzie na zawsze? Czy to jest w ogóle możliwe, żeby ukochana babunia zniknęła z serca dziewczynki?

Piękna, wesoła, optymistyczna i bardzo mądra książka! W oryginalny, niebanalny i bardzo zabawny sposób pokaże najmłodszym jak mogą okiełznać największe strachy i jak przygotować się na odejście bliskiej osoby.

Bardzo polecam Wam tę lekturę. Czytajcie z dziećmi, rozmawiajcie o ich lękach, pokazujcie, że nie muszą one niszczyć życia, a można je przerodzić w coś zabawnego. Ach i jeszcze ostatnia rozkładówka – babcia w bikini! Piękna, autentyczna kobieta.

„Wyobraź sobie!”

Tekst: Patricia Forde

Ilustracje: Elina Braslina

Przekład: Dominika Ciechanowicz

Oprawa: twarda

Ilość stron: 32

Dla dzieci: 4+

Wydawnictwo DWUKROPEK

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

Dodaj komentarz