Tilly i książkowi wędrowcy – Wydawnictwo ZYGZAKI

Ależ mamy dziś dla Was książkę! Niezwykle pomysłową, czarującą, tajemniczą i pełną przygód. To prawdziwy rarytas, dla tych którzy kochają otaczać się wyjątkowymi powieściami.

Autorką książki jest Anna James. Mieszka w Londynie, a jej mieszkanie aż kipi od książek. Zanim zajęła się pisaniem, pracowała w szkolnej bibliotece. „Tilly i książkowi wędrowcy” jest jej debiutem literackim i to jakim! Sami musicie się o tym przekonać!

Bardzo polecamy Wam lekturę tej powieści, a na recenzję zaprasza dziś moja córka, Michasia.

koszyk

Czy kiedykolwiek marzyliście o spotkaniu swojego ulubionego, książkowego bohatera?

Dziś chciałam zaprosić Was do lektury książki, której główną bohaterką jest oczytana Matilda. Jeśli podobnie jak ona kochasz powieści pełne wrażeń, to książka „Tilly i książkowi wędrowcy” jest wprost idealna dla Ciebie!

Zapraszam Cię do mieszczącej się w północnej części Londynu księgarni o nazwie „Pages i Spółka”. I choć na pierwszy rzut oka może się wydawać skromną i zwyczajną księgarnią, to w swoim sercu, lub inaczej wnętrzu zastawionym regałami z opasłymi tomami skrywa niezliczone ilości fantastycznych książek, czekających tylko na człowieka, który się w nich zaczyta! Tak się składa, że prócz książkowego raju jest to także dom naszej głównej bohaterki o przezwisku Tilly.

Księgarnię prowadzą jej ukochani dziadkowie, a jednocześnie opiekunowie, ponieważ rodzice Tilly zaginęli w nieznanych nam okolicznościach. A dokładniej matka, Beatrice Pages, gdyż ojciec zginął w wypadku. Można odnieść wrażenie, że dziewczyna pokochała bardziej swoje książki i jej świetnych bohaterów niż żywe stworzenia. Chociaż z biegiem czasu dziewczynka odkrywa mały dyskomfort w swoim sercu: pragnienie, aby wychowywała ją matka. Jest też zaintrygowana tym, co właściwie się z nią stało… Jedyne, co słyszy od innych to to, że słuch o niej zaginął.

Nasza prawdziwa, magiczna powieść zaczyna się w momencie, kiedy bohaterowie tak uwielbianych przez Tilly lektur zaczynają pojawiać się w jej księgarni. Jakie jest zdziwienie dziewczynki, kiedy okazuje się, że prócz przemieszczania się pomiędzy stronicami, postacie potrafią przemieszczać się także po jej świecie! Ba, są w stanie zaciągnąć Matildę do swojego świata, co bez zbędnych skrupułów robią. Zabierają ją do miejsc z Ani z Zielonego Wzgórza, Małej Księżniczki czy Alicji w Krainie Czarów, ale również do Podbibliotek, Archiwistów czy tajnych, mocno strzeżonych Wydań Źródłowych.

Ta piękna historia opowiadająca o odwadze, samotności oraz przyjaźni i oczywiście magii czeka na Ciebie z otwartymi ramionami! Jesteś chętny zostać jednym z bohaterów?

Z przyjemnością zapraszam Was do niezwykłego, magicznego świata, w którym znajdzie się miejsce nie tylko dla dzieci, lecz także i dla dorosłych! Główna bohaterka, Matilda lub w skrócie Tilly to postać, która w dużej mierze mnie przypomina, bo podobnie jak ja uwielbia zagłębiać się we wszelkiego rodzaju powieści i historie. Dlatego myślę, że jeśli masz podobne zainteresowania jak ona, to bez trudu się z nią utożsamisz! Dużo przyjemności sprawiło mi czytanie tej książki ze względu na urozmaiconą lekturę, starannie dopracowaną akcję, intrygujących bohaterów. Jestem pod wrażeniem nie tylko samej konstrukcji: płynnej akcji i zaskakujących momentów, lecz także niezwykłej wyobraźni i genialnego pomysłu autorki! Do dalszego czytania zachęciły mnie także tajemnice, jakie skrywają bohaterowie: chociażby sekrety babci i dziadka Tilly oraz jej sam: co się stało z jej mamą, jaka ona była i czy wiedziała o pięknym świecie wewnątrz książek? Sekretów znajdziecie tu niemało! W książce podobały mi się zwłaszcza momenty zaskoczenia i poznawania nowych bohaterów, którzy wyszli prosto z uwielbianych przez dziewczynkę książek, ciekawe było też zakończenie tej historii. Nie można zapomnieć o minimalistycznych, dodających uroku książce ilustracjach o zielonej kolorystyce, jakie tutaj znajdziecie. Gorąco polecam tak naprawdę dla każdego czytelnika, niezależnie od wieku. Jeśli kochasz książki podobnie mocno jak nasza główna bohaterka, to z pewnością szybko odnajdziesz się nie tylko w księgarni Pages i Spółka, lecz także w każdym innym zaczarowanym miejscu, które zwiedzisz z Tilly! Warunkiem prócz książkowej miłości jest także chęć na przeżycie przygody życia wśród lekturowych bohaterów! Z przyjemnością przeczytałam tę książkę i niecierpliwie wyczekuję kontynuacji!

Michalina, lat 14

„Tilly i książkowi wędrowcy”

Tekst: Anna James

Przekład: Adrian Tomczyk

Ilustracje: Paola Escobar

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ilość stron: 336

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo ZYGZAKI

Wydawnictwo Poznańskie

Dodaj komentarz