Gwiazdka z tatą Oli – Wydawnictwo DWUKROPEK – patronat bloga

To już nasze czwarte spotkanie ze zwariowanym tatą i jego rodzinką! Bardzo polubiliśmy tę serię i z radością kolejny tom objęłam patronatem.

„Gwiazdka z tatą Oli” to pełna humoru opowieść o przygotowaniach do świąt i bardzo dużo perypetii podczas ich przeżywania.

O trzech wcześniejszych tomach pisałam tutaj: KLIK

koszyk

Ola i Edek szykują prezenty, bo jutro wielki dzień – Gwiazdka! Chłopiec ma w planie podarować tacie bardzo dziwny prezent… W tym właśnie czasie zjawia się tata, który zamierza zabrać dzieci na zakupy – chce wybrać największą choinkę! Tym razem święta odbędą się u nich w domu i wkrótce mają zjechać się jedni i drudzy dziadkowie. Będzie gwarno i wesoło.

Nie wszystko idzie tak jak zaplanował sobie tata! Drzewko okazuje się dużo za duże, by zmieścić się w domu, do tego Edek ozdabia je tym na co ma ochotę… W kuchni też robi się małe zamieszanie, później choinka zaczyna się palić, a na domiar złego tata nie może znaleźć stroju Mikołaja, więc przebiera się za Świątecznego Pirata.

Mimo przeciwności losu i niepowodzeń Ola była bardzo wzruszona i zadowolona, bo ten czas wszyscy spędzili RAZEM.

Czasem za dużo od siebie wymagamy, czasem chcemy być idealni i do cna perfekcyjni, ale musimy pamiętać, że święta to przede wszystkim WSPÓLNY czas. Dom nie musi lśnić, choinka nie musi być najpiękniejsza, a stół nie musi uginać się od 12 potraw – najważniejsze to być uważnym, ofiarować swój czas najbliższym i cieszyć się z drobnych rzeczy, z tego że budujemy w dzieciach piękne wspomnienia na lata, że możemy wspólnie celebrować te chwile. Ta książka właśnie o tym nas uświadamia. Choć jest do granic zabawna, czasem absurdalna (prezent Edka) to udowadnia, że dzieci są doskonałymi obserwatorami i wcale nie potrzebują najdroższych prezentów świata, tylko NAS.

„Gwiazdka z tatą Oli”

Autor: Thomas Brunstrøm

Ilustrator: Thorbjørn Christoffersen

Tłumacz: Edyta Stępkowska

Ilość stron: 32

Wiek: 5+

Wydawnictwo Dwukropek

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

One thought on “Gwiazdka z tatą Oli – Wydawnictwo DWUKROPEK – patronat bloga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.