Cud Bożego Narodzenia – Julianna Wołek

Z wielką radością przychodzę dziś do Wam z wyjątkową książką na Boże Narodzenie. Ta duchowa opowieść poruszy serca całej rodziny. Jest inna niż wszystkie. Nie znajdziecie tutaj elfów, Mikołaja, czy reniferów. „Cud Bożego Narodzenia” to piękna lekcja wiary, drogi przez nią i doceniania tego co najważniejsze. To baśniowa historia ze wspaniałym przesłaniem.

koszyk

Autorką książki jest Julianna Wołek, zaś ilustracje przygotowała Sara Tchorek. Elegancka, twarda oprawa i pięknie, starannie wydana opowieść będzie idealną lekturę na zimowe, grudniowe wieczory.

Historia jest nietuzinkowa. Mała Anielka wybiega w Wigilię z kamienicy i rusza przed siebie… Jest zła, rozczarowana, bo w ten wyjątkowy wieczór nie będzie z nią rodziców. Nie przylecą z zagranicy. Czuje smutek, żal, irytację. Podąża ulicami miasta, marznie i szuka chwili oddechu, ciepła. Wchodzi do bazyliki ojców Franciszkanów i widzi przed oczami ruchomą szopkę. Wtedy wracają wspomnienia! Co roku przychodziła tutaj z całą rodziną… Wówczas marzyła by znaleźć się w szopce, chciała być maleńka i uczestniczyć w tym gwarnym życiu, w cudzie Bożego Narodzenia, a dziś… Dziś jej marzenie się spełni!

Pisząc że to książka magiczna mam na myśli magię na wielu płaszczyznach. To wielka lekcja wiary, to podążanie za głosem serca, to wymowna opowieść o tym, że czasem mamy prawo czuć zwątpienie, rozczarowanie i złość. Historia małej dziewczynki, która jest świadkiem wielkiego cudu udowadnia, że miłość zawsze zwycięża i choć czasem życie rzuca kłody pod nogi to wiara i miłość potrafią wyprostować najbardziej zawiłe drogi.

Ciekawi Was jak to jest znaleźć się w czasach przed narodzeniem Jezusa? Jak to jest rozmawiać z innymi, tłumaczyć im że to dziś narodzin się Mesjasz Zbawiciel?! Przekonajcie się koniecznie co przeżyła mała Anielka podążając do Betlejem. Cudowna, wzruszająca puenta rozgrzała nasze serca.

To przepiękna, mądra, wartościowa książka. Duchowa lektura na każdy dzień roku, nie tylko od święta! Magiczne akwarelowe ilustracje idealnie odzwierciedlają klimat opowieści. To małe dzieła sztuki. Całość prezentuje się wspaniale. Bardzo polecam! Czytajcie z dziećmi. Przekonajcie się, co w życiu jest najważniejsze.

„Cud Bożego Narodzenia”

Tekst: Julianna Wołek

Ilustracje: Sara Tchorek

Ilość stron: 82

Oprawa: twarda

Wydawnictwo: Wołek i Osiołek

Dla dzieci: 4+

Tutaj możesz kupić książkę: KLIK!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.