Mimi i wielka wygrana – Wydawnictwo TUMILU

Książki o emocjach i codziennych zwykłych, życiowych perypetiach są bardzo ważne. Dzięki nim dzieci oswajają się z trudnymi sytuacjami, wyzwaniami i potrafią lepiej zrozumieć swoje emocje. „Mimi i wielka wygrana” to jedna z takich właśnie pozycji. Książka mądra, wartościowa i bardzo potrzebna.

To kolejny tytuł z serii przygód gromady przyjaciół, żyjących w Dolinie Tumilu. Każda część porusza inny temat i można czytać je niezależnie. Wszystkie zostały skonsultowane z psychologiem i wyróżniają się pięknymi ilustracjami. Historie skierowane są do dzieci w wieku około 2 – 5 lat.

Do 6 grudnia możecie kupić książkę z 20% rabatem,

wpisując hasło: KSIAZKIDLADZIECI

koszyk

Autorką książki jest Ewa Dahlig, zaś ilustracje przygotowała córka pani Ewy – Marta Dahlig. To kameralne, rodzinne wydawnictwo tworzy książki z potrzeby serca i wkłada w nie naprawdę wiele pracy! Każda książka jest starannie wydana i dopracowana w najdrobniejszym szczególe (twarda okładka ze zdobieniami, świetnej jakości papier i dużo pięknych ilustracji).

W Dolinie Tumilu wielkie wydarzenie! Właśnie trwają przygotowania do rodzinnego festynu, podczas którego odbędzie się konkurs dla dzieci. Zadaniem najmłodszych będzie wykonanie dowolnego przebrania. Emocji nie brakuje i większość dzieci już nie może doczekać się rywalizacji, tylko Miki nie ma ochoty na wzięcie udziału, nie wierzy w siebie i w szanse na wygraną…

Pomysłowość dzieci nie znała granic! Powstało przebranie smoka, piekarza, brokuła, robota, a nawet policjanta – wszyscy naprawdę świetnie się spisali – nawet Miki dał się skusić i bawił się wybornie. Mimi bardzo wierzyła w wygraną, liczyła na nią od początku, ale los sprawił jej psikusa. To nie do jej rąk powędrował puchar i trudno było jej sobie z tym poradzić. Czuła złość i rozczarowanie.

Na szczęście Mimi mogła liczyć na wsparcie babci i przyjaciół. Zrozumiała że w konkursach nie musi liczyć się pierwsze miejsce, ważna jest chęć udziału i próbowanie. Dzięki temu spojrzała innym okiem na swoich rywali, doceniła ich wielkie starania, pomysłowość i piękne stroje. Zdała sobie sprawę, że wspólnie można cieszyć się radością innych i że czasami jest miło, gdy wygra ktoś inny.

Wspaniała opowieść i jakże potrzebna w obecnych czasach. Dzieciom bardzo często z wielkim trudem przychodzi godzenie się z porażką, nie potrafią przegrywać i emocje biorą górę. Dzięki tej opowieści najmłodsi zrozumieją co tak naprawdę jest ważne podczas konkursów. Być może dzięki tej lekturze dziecko, które dotąd stroniło od takich zabaw chętniej będzie brało w nich udział? Tak myślę, płynie z niej bowiem kolejne ważne przesłanie – kto nie próbuje, potem żałuje.

Jest coś jeszcze – dzieci w cudowny sposób wykorzystały sytuację, że mają na sobie te wyjątkowe, własnoręcznie przygotowane stroje i wpadły na genialny pomysł! Nie zdradzę jaki – wpadnijcie do Doliny Tumilu i zobaczcie sami.

Dzięki tej lekturze dzieci oswoją emocje, nauczą się o nich mówić, a także poznają bohaterów wyjątkowych. Jeden z nich nosi aparat słuchowy, a drugi porusza się na wózku inwalidzkim – to dodatkowy ważny aspekt opowieści, który daje nam możliwości na rozmowy z dziećmi, o tym jak różni jesteśmy.

Bardzo polecam! Piękna książka dla całej rodziny.

Do 6 grudnia możecie kupić książkę z 20% rabatem,

wpisując hasło: KSIAZKIDLADZIECI

Dodaj komentarz