Zwariowane wakacje taty Oli – Wydawnictwo DWUKROPEK – patronat bloga

Kilka miesięcy temu dzieliłam się z Wami pierwszą książką z serii TATA I MAŁOLATA od wydawnictwa Dwukropek, którą objęłam patronatem. „Tata Oli już nie chce być dorosły” to jedna z naszych ulubionych historii. Jest bardzo zabawna i zawsze poprawia nam humor, dlatego z wielką radością czekaliśmy na kolejne perypetie taty i jego rodziny. W końcu są i bardzo zawróciły nam w głowie, bo tym razem cała familia wybiera się na wakacje i są one zwariowane!

koszyk

„Zwariowane wakacje taty Oli”

Autor: Thomas Brunstrøm

Ilustrator: Thorbjørn Christoffersen

Tłumacz: Edyta Stępkowska

Ilość stron: 32

Wiek: 5+

Jesienna plucha daje się wszystkim we znaki, więc tata Oli wpada na pomysł i robi dzieciom niespodziankę – mają szybko się spakować, bo na drugi dzień wylatują na wakacje do ciepłych krajów. Na rodzinę czeka mnóstwo atrakcji i będą to beztroskie chwile, wypełnione wspólnym czasem i szaleństwami. Tylko Ola każdego dnia smuci się, że coraz szybciej zbliża się czas powrotu do domu… Tak świetnie razem się bawią, że chciałaby aby ten czas trwał dłużej. Po tygodniu czas wrócić do domu i do jesiennej szarugi, jednak tata Oli wpada na kolejny rewelacyjny pomysł! Przecież nie ważne gdzie spędza się czas, tylko z kim, dlatego po powrocie ze szkoły na Olę czeka niespodzianka – wszak i w domu można poczuć się jak na wczasach – już tata o to zadbał! Szalony ten tata 😉

Historia jest bardzo zabawna, ale znajdziecie tu również wartościowy przekaz. Ola przypomina tacie o zasadach savoir vivre i przekonuje się, że wakacje all inclusive w gorących krajach nie są najważniejsze, dobra zabawa może być nawet w domu, wystarczy chcieć i mieć wyobraźnię.

Bardzo polecam! Ciekawa lektura dla całej rodziny, nie tylko na wakacyjny czas.

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

2 thoughts on “Zwariowane wakacje taty Oli – Wydawnictwo DWUKROPEK – patronat bloga

Dodaj komentarz