Lepsza miłość niż brak miłości – 7 tom przygód Duni – Wydawnictwo ZAKAMARKI

To już nasze siódme spotkanie z Dunią! Ach, jaka radość była w domu z nowego tomu przygód. Staś bardzo polubił tę serię, dlatego z miejsca przyniósł wszystkie części i czytaliśmy je znowu po raz kolejny. Już nie zliczę który to raz!

„Lepsza miłość niż brak miłości”

tekst: Rose Lagercrantz
ilustracje: Eva Eriksson

tłumaczenie: Marta Dybula

ilość stron: 212

wydawnictwo: Zakamarki

oprawa: twarda

dla dzieci: 6+

koszyk

Dunia jest w szpitalu. Zatrzymał ją tam straszny kaszel i zapalenie płuc. Tę sytuację dziewczynka sprytnie wykorzystuje żeby znów zbliżyć do siebie tatę i jego narzeczoną Werę. Bardzo pragnie ich połączyć, marzy by się pobrali! Wyobraża sobie piękną uroczystość z druhnami, płatkami róż, jednak ślub jest skromny, w szwedzkiej ambasadzie, we Włoszech.

Dziewczynce jest smutno że nie mogła zaprosić swojej ukochanej przyjaciółki Fridy, a Frida tęskniąc za Dunią wrzuca do morza list w butelce.

Tata i Wera zaplanowali wspaniałą podróż poślubną do Wenecji, ale Dunia rezygnuje z wyjazdu, pragnie bowiem zrobić niespodziankę Fridzie i ją odwiedzić. Nie wie jednego – że stanie się prawdziwą wybawczynią przyjaciółki, która znajdzie w poważnych tarapatach.

Ach, jak wiele uczuć odnajdziecie w tym tomie! Uczuć widzianych okiem dziecka – będzie złość, żal, bezsilność, strach, tęsknota… Będzie i wiele radości, zdradzę Wam nawet że rodzina się powiększy, a Dunia będzie starszą siostrą!

Bardzo polecam Wam przygody Duni. To już siódmy tom szwedzkiej serii książek, skierowany do dzieci od około 6 lat. Z powodzeniem sprawdzi się do samodzielnej lektury, bo duża i przejrzysta czcionka sprzyja początkującym czytelnikom. Ponadto dzieci znajdą tu prawdziwe życie, bez zbędnego lukrowania, pełne naturalności i codzienności, pewnie dlatego Dunię pokochało tak wielu czytelników.

Znalezione obrazy dla zapytania zakamarki logo

Dodaj komentarz