Jedyna Taka Bajka – książka z imieniem Twojego dziecka

Bardzo ostrożnie podchodzę do książek personalizowanych. Miałam okazję przejrzeć kilka ofert i zauważyłam, że często takie historie są o niczym i choć wybór jest obecnie coraz większy, to dla mnie – zaczytanej i wymagającej mamy, poszukującej w książkach wartości oraz pięknych ilustracji wcale nie łatwo było wybrać tę idealną. W końcu udało się i znalazłam dla Stasia książkę starannie wydaną, z ciekawą i wartościową treścią oraz uroczymi ilustracjami.

JEDYNA TAKA BAJKA to nie tylko książka. W pakiecie otrzymujecie kopertę z literami imienia dziecka, kartę zagadek oraz zakładkę do książki, a wszystko elegancko zapakowane! W sam raz na prezent.

Już przygotowanie książki to duża frajda! Fabułę układamy sami z liter imienia dziecka. Ja wybrałam książkę dla Stacha, wpisując imię Stanisław. Każde imię tworzy własną bajkę. Na wstępie możemy wpisać dowolną dedykację dla dziecka, co jest naprawdę wielką radością. Ja napisałam kilka słów wplatając w nie ulubioną maskotkę Stasia – świnkę Niśka i poduszkę z łosiem, więc był przeszczęśliwy jak mu to przeczytałam. Biegał po całym domu pokazując wszystkim, że w książce są jego ukochane pluszaki. Myślę, że to będzie piękna pamiątka na cała życie!

Historia jest bardzo ciekawa, bowiem listonosz – gołąb rusza przez Polskę, by dostarczyć dziecku kopertę z literami jego imienia. W naszej historii ptak odwiedza Pabianice i tam spotyka słonia, od którego otrzymuje literkę „S”, później czeka na niego Toruń, w którym od trzmiela dostaję literę „T” i tak dalej podróżując zwiedza i poznaje kolejne miasta i zwierzęta, które ofiarują mu litery, aż zbierze wszystkie, potrzebne do utworzenia imienia.

Dzięki temu Staś poznał Warszawę, Frombork, Malbork, Kalisz, Płock, Białystok i inne miasta, a nawet najwyższe góry Polski – Rysy. Każde z tych miejsc jest krótko opisane. Na zakończenie gołąb dostarcza kopertę z imieniem dziecka i taką kopertę jaką zobaczycie w książce – dostajecie wraz z literami dla swojego małego czytelnika! Radość bezcenna! Każde dziecko poczuje się wyjątkowe.

Książka napisana jest wierszem, zawiera minimum 28 stron (nasza ma 46 stron – w zależności od długości imienia), a czas jej realizacji wynosi 14 dni. Skierowana jest do dzieci od 3 do 9 lat.

Warto zwrócić uwagę na ilustracje – są malownicze i urocze!

koszyk

Pomysł: Karolina Pilarska, Magdalena Kuklińska

Teksty: Tomasz Kukliński

Ilustracje: Dominika Wojtal – Suruda

Jeżeli szukacie nietuzinkowej książki, która będzie wyjątkową pamiątką na całe życie to bardzo Wam polecam JEDYNĄ TAKĄ BAJKĘ. Idealnie sprawdzi się na wyjątkowe okazje, jak chrzest, roczek, czy urodziny. Przeczytaliśmy ją już wiele razy i za każdym razem cieszy Stanisława tak samo.

Na stronie www.JedynaTakaBajka.pl znajdziecie nie tylko książkę! Do kompletu możecie zakupić drewniane puzzle z literami, koszulkę z gołębiem, przytulanki i poduszkę! Można skompletować wspaniały prezent.

2 thoughts on “Jedyna Taka Bajka – książka z imieniem Twojego dziecka

 • 09/06/2020 at 07:37
  Permalink

  Jedyna taka bajka, oj to naprawdę cudaśne, nigdy nie widzialam, mimo moich prawie 63 lat cudowna na prezent dla mojego wnusia. Chrzest ma być w sierpniu

  Reply
 • 09/06/2020 at 11:32
  Permalink

  Książki to nasza miłość. Córcia marzy o takiej książce. To naprawdę super pomysł.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.