Tata Oli jest chory – Wydawnictwo DWUKROPEK – patronat bloga

Na każdy tom tej serii czekamy z wielką radością, bo kultowy już w naszym domu tata Oli wywołuje wiele emocji! Dziś przychodzę do Was z recenzją najnowszego tomu, zatytułowanego „Tata Oli jest chory”, który z radością objęłam patronatem. Jest tak jak możecie się domyślać – baaaaardzo zabawnie!

koszyk

Pewnego ranka Ola nie czuje się najlepiej, ale tata stwierdza, że nie widać u niej oznak choroby, więc to pewnie tylko lenistwo i wysyła córkę do szkoły. Gdy Ola wraca do domu zastaje na kanapie tatę w ciężkim stanie… Nie był w pracy, bo ledwo żyje, zachorował bowiem na męską grypę! Katar, kaszel, gorączka zwaliły go z nóg i wymaga on troskliwej opieki. Ola na szczęście to dzielna dziewczynka i pomaga tacie przetrwać te trudne chwile. Poprawia poduszkę, robi zakupy (dziwnym trafem tata ma ogromny apetyt i liczne zachcianki), a do tego dzieli się swoimi komiksami o Kaczorze Donaldzie. „Choroba” daje się jednak we znaki, bo tata zaczyna spisywać testament!

Książka aż kipi od zabawnych momentów i sporo w niej prawdziwego życia (mężczyźni czasem ciężko przechodzą drobne przeziębienie 🙂 Nie musicie się martwić, bo wszystko dobrze się skończy, a finał będzie naprawdę uroczy.

Bardzo polubiliśmy tego zwariowanego tatę i jego dzieciaki. Edek jak zwykle dał popis swoim pomysłom i czekają Was niespodzianki z nim w roli głównej. Bardzo polecamy całą serię, nie tylko dzieciom – dorośli też poprawią sobie humory!

„Tata Oli jest chory”

Autor: Thomas Brunstrøm

Ilustrator: Thorbjørn Christoffersen

Tłumacz: Edyta Stępkowska

Ilość stron: 32

Wiek: 5+

Znalezione obrazy dla zapytania dwukropek logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.