Gigant Poleca. „W krainie pingwinów” – tom 1/2021

„Gigant Poleca” to największa seria komiksowa, jaka ukazała się w Polsce – wszystkie wydane historyjki liczą ponad 60 tysięcy stron!

Pozycje te bawią polskich czytelników już od 1992 roku, kiedy były wydawane jako „Komiks Gigant”. Każdy tom zawiera 256 stron prześmiesznych historii z przygodami znanych i lubianych postaci, takich jak Kaczor Donald wraz z siostrzeńcami, Sknerus McKwacz, Myszka Miki pełniący rolę sprytnego detektywa, jego przyjaciel Goofy wcielający się czasem w rolę archeologa-podróżnika Indiany Goofsa, zwariowany wynalazca Diodak, nieobliczalny Dziobas, niezwykły szczęściarz Goguś, leń i obżartuch Gęgul i wiele, wiele innych.

Teraz możecie zakupić te komisy co dwa miesiące w punktach sprzedaży na terenie całego kraju oraz w prenumeracie! Polecam wybrać prenumeratę, bo to wygodna forma i nie przeoczycie żadnego tytułu. Ja z sentymentem wspominam tę serię, dlatego zamówiłam prenumeratę dla swoich dzieci i radość całej trójki jest ogromna!

Zapraszam Was na recenzję Michasi, największej fanki komiksowej serii 🙂

W krainie pingwinów. TOM 1″

koszyk

Z pewnością każdy zna kultowego, towarzyszącego nam od dawna Kaczora Donalda czy Myszkę Miki oraz ich przyjaciół. W tym tomiku spotkamy się z nimi ponownie, tym razem w częściowo zimowej części, pełnej przygód, o których naszym bohaterom nawet się nie śniło. Historie, które najprzyjemniej mi się czytało to te, związane z Kaczorem Donaldem, a zwłaszcza pierwszy w kolejności komiks o tematyce zimowej, w którym występuje wiele niespodziewanych zwrotów akcji i masę śmiesznych momentów. Inna, również świetna historia opowiada o tym, że zawsze warto się starać, nawet jeżeli coś nam nie wychodzi, to mimo wszystko warto spróbować ponownie. Ta historia o Gogusiu może i jest pouczająca, ale ogromnie śmieszna i realistyczna, ponieważ każdy mógłby być na miejscu tego zabawnego kaczora. Nie braknie tu również komiksów o Myszce Miki: tajnym detektywie, który próbuje odkryć zagadkę obrazów i porwania. Przygoda w kosmosie, w odległej przyszłości, opowieść o bandytach z szesnastego wieku, świat całkowicie na odwrót… a to nie jest nawet połowa smaczków, które tu znajdziecie!

W tej księdze pełnej komiksów historie o Kaczorze Donaldzie przeważają wśród innych, jednak nie braknie tu również dłuższych opowieści o Myszce Miki. Znajdziecie też pojedyncze historie o mniej znanych nam dotąd bohaterach, co wcale nie oznacza, że są gorsze! Komiksy potrafią wciągnąć naprawdę każdego: jeżeli interesujesz się historią, zwierzętami (zwłaszcza kaczkami oraz pingwinami), nawet najbardziej szalonymi przygodami, detektywistycznymi, zagadkami nie do rozwiązania, bandytami… można by długo wymieniać! Po zbiór komiksów mogą sięgnąć również i dorośli. Książka zawiera wiele stron, które z pewnością pozwolą Ci wciągnąć się w przygody i umilą czas. Ten komiks jest nie tylko śmieszny, lecz również BARDZO wciągający i… nawet można powiedzieć, że pouczający. Cudowne, pełne kolorów rysunki po prostu zmuszają nas do przeczytania, a całość jest łatwa do zrozumienia i nie występuje tu problem za małych literek w dymkach. Naprawdę bardzo polecam, a jeżeli spodoba wam się ten tom, to możecie sięgnąć też po inne, które będą się ukazywały co dwa miesiące.

Bardzo polecam!

Michalina, lat 13

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie egmont

3 thoughts on “Gigant Poleca. „W krainie pingwinów” – tom 1/2021

Dodaj komentarz