Gigant Poleca. “Noc bohaterów” – tom 2/2021

„Gigant poleca. Noc bohaterów” to kolejny tom z popularnej serii komiksów, o bohaterach, których znają chyba wszyscy 🙂

Zaprenumerowałam dzieciom tę serię i Misia z radością czyta każdy nowy tom. O pierwszym tomie Michasia pisała tutaj –> KLIK, a dziś zapraszam Was na recenzję drugiego tomu, także przygotowała ją moja nastoletnia córka.

koszyk

W tym tomie znajdziemy aż jedenaście historii, opowiadających nie tylko o śmiesznym i uwielbianym Kaczorze Donaldzie, lecz również o jego przyjaciołach i Myszce Miki. Oczywiście nie może zabraknąć tu również wujka Sknerusa oraz braci Bee. Spotkamy również bohaterów, o których dotąd słyszeliśmy trochę mniej. Wspólnie z nimi mamy szansę rozwiązać wiele zagadek i tajemnic, których nie potrafi rozwiązać nawet wprawny detektyw, przeniesiemy się w czasie, przeżyjemy historię rodem z horroru i spotkamy się z wieloma innymi sytuacjami, o których nawet nie śniliśmy. W tym tomie mamy również spotkać się z bohaterem Superkwękiem, aby rozwikłać zagwozdkę tajemniczego Kręgu Przeznaczenia. Jak można domyślić się po tytule, będziemy przeżywać historię z nim jako z głównym bohaterem. Kolejna historia, również o detektywistycznym charakterze jest przeznaczona dla fanów Myszki Miki i na pewno ją pokochacie. Nie tylko przygody w teraźniejszości są świetne: zachwycają również te, które dzieją się w przeszłości: dokładnie w epoce kamienia łupanego. Znajdziesz tutaj również wyprawy do obcych nam miejsc, a nawet historię z Grenlandii czy z pradawnych świątyń. Autora ograniczała jedynie własna wyobraźnia!

Komiksy nie są krótkie, a ilustracje naprawdę staranne i dopasowane do akcji, oraz do czasu, w którym aktualnie się to dzieje. Każdy z komiksów nie pozwala się oderwać, zawiera historie, których dotąd nie znaliście i nie pojawiły się w żadnym innym tomie. Są naprawdę różnorodne i każdy powinien znaleźć coś dla siebie, dodatkowo mogę zagwarantować, że każda z tych historii choć trochę Was zainteresuje i zmusi do przeczytania. Już od pierwszego rozdziału zostajemy wciągnięci w świat i życie znanego nam już Kaczogrodu. Akcja jest różnorodna, nie sposób przewidzieć końca, a pomysłowe przygody ukochanych bohaterów będą towarzyszyć nam aż do samego końca. A to jeszcze nie koniec, spotkamy się jeszcze z licznymi zwrotami akcji! Książka wprost idealna dla fanów Kaczora Donalda oraz jego przyjaciół. Osoba, która uwielbia komiksy z pewnością pokocha również ten, dlatego warto po niego sięgnąć! Gorąco polecam całą serię, także fani historii detektywistycznych, superbohaterów czy podróży w głębi dżungli znajdą tutaj coś dla siebie. A Ci, którzy zachwycą się tą książką ogromnie polecam sięgnąć po inne tomy!

Michalina, lat 13

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie egmont

Dodaj komentarz