Moje kocie życie – Wydawnictwo WILGA

Takiej historii jeszcze nie czytaliście! „Moje kocie życie” to przygodowa, pełna akcji i humoru opowieść dla tych, którzy szukają w książkach mądrości, ważnych przesłań i dobrej zabawy. Do przeczytania jednym tchem!

Dziś recenzję przygotowała moja córka, Michasia. Zapraszam 🙂

koszyk

„Moje kocie życie” to z pewnością nie jest zwykła książka i nie można jej nazwać spokojną czy nudną. Głównym bohaterem jest… kosmita. Już sam początek nas przyciąga. Jednak nie oznacza to, że będzie się tu pojawiał tylko fantastyczny świat, choć w większości z pewnością będzie magicznie. Głównym bohaterem jest, a raczej był kosmita, nazwany Leonardem. W wieku 300 lat podobnie jak każdy inny członek jego planety może odwiedzić planetę Ziemię pod postacią dowolnego, żywego stworzenia. Leonard od dawna marzył o tej podróży i od lat porządnie się do niej przygotowywał, wkładając w to naprawdę wiele wysiłku. Jednakże przez pewną katastrofę nie tylko znajduje się w złym miejscu i w okropnej sytuacji, ale również pojawia się na Ziemi pod postacią zwykłego kota. Zagubiony, opuszczony i mokry znajduje się w naprawdę złym położeniu i nawet nie ma szans, aby powrócił na swoją planetę. Wszystkie jego plany legną w gruzach, a odkręcenie obecnej sytuacji wydaje się naszemu bohaterowi niemożliwe!

Sytuacja zmienia się ogromnie, kiedy w życiu biednego zwierzaka pojawia się zwyczajny człowiek, imieniem Olivie. Dopiero wtedy Leonard dowie się, czym jest moc przyjaźni. Mimo, że los wciąż rzuca bohaterom ciężkie kłody po nogi, to ze swoją pomocą jakoś sobie radzą. Jednak czasu zostało coraz mniej i wcale nie jest takie pewne, czy dawny kosmita powróci do domu.

Książkę można opisać z pewnością słowami: fantastyczna, niepowtarzalna, wciągająca i zabawna. Już od pierwszych stron znajdujemy się w nieznanym świecie kosmitów i nadprzyrodzonych stworzeń. W opowieści wiele się dzieje i nie można nazwać tej książki przewidywalną! Wir akcji wciąga nas i wciąż wspólnie z niepowtarzalnym, głównym bohaterem przeżywamy przygody, o których nigdy nawet nie myśleliśmy. Mimo tego, że z początku czujemy się trochę niepewnie i nie do końca znamy ten magiczny świat, to potem stopniowo go poznajemy i dowiadujemy się coraz więcej o tym oryginalnym bohaterze!

Wartości, jakie poznaje się w tej książce z pewnością są ważne: przyjaźń, która łączy tylko zwierzęta i ludzi, poczucie bezpieczeństwa i posiadanie prawdziwego domu. Bohater dowiaduje się w tej przygodzie co oznacza mieć rodzinę. Historia ma wiele zabawnych momentów i jest napisana zrozumiale. Przyjemnie się ją czyta, łatwo wyobrazić sobie bohaterów i całą akcję. W książce nie znajdziemy ilustracji, lecz wcale nie oznacza to, że jest ona monotonna czy niezrozumiała. Koniecznie muszą po nią sięgnąć osoby, których życie jest w pełni przepełnione kotami, a także Ci, którzy uwielbiają zwierzaki, akcję, przygodę oraz osoby, które chciałyby poznać wartość przyjaźni. Bardzo polecam.

Michalina, lat 13

„Moje kocie życie”

Tekst: Carlie Sorosiak

Ilość stron: 240

Oprawa: miękka

Dla dzieci: 7+

Wydawnictwo Wilga

Wydawnictwo Wilga - Home | Facebook

Dodaj komentarz