„Kocia Szajka i fałszerze pierników” – TOM 5 Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Po raz piąty zapraszam Was na spotkanie z Kocią Szajką! Bardzo cieszymy się na każdy nowy tom tej detektywistycznej serii, bo takiej dawki humoru i perypetii jak Kocia Szajka chyba nikt nam nie dostarcza.

Tutaj możecie zajrzeć do wcześniej wydanych tomów:

TOM 1 „Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”

TOM 2 „Kocia Szajka i ucho różowego jelenia”

TOM 3 „Kocia Szajka i napad na moście”

TOM 4 „Kocia Szajka i duchy w teatrze”

koszyk

Akcja powieści rozgrywa się w Toruniu. To właśnie po tym mieście grasuje banda fałszerzy pierników! Ktoś wypuszcza podróbki słynnych lokalnych słodkości. „Oszukane” pierniczki katarzynki, nadziewane serca i lukrowane uszatki rujnują dobre imię miasta. Niestety ten proceder trwa już od roku i nikt nie może wpaść na trop oszustów. Jedyna nadzieja w Kociej Szajce!

Oczywiście futrzanej ekipy nie trzeba namawiać dwa razy. Wspólna, kocia walizka zostaje spakowana migiem, a gwiazda cieszyńskiej policji, aspirantka Walerka Koczy z przyjemnością włącza się w sprawę i wszyscy ruszają pociągiem do Torunia.

Sprawa wygląda bardzo zagadkowo! Okazuje się, że działająca na terenie Torunia banda jest świetnie zorganizowana. Mają małą fabrykę fałszywych pierników, której dotąd nie udało się zlokalizować tamtejszej policji. Skąd wiadomo, że słodkości są fałszywe? Po czym poznać podrobione smakołyki i kto stoi za piernikową mafią? Sprawa jest bardzo poważna, ale Kocia Szajka da z siebie wszystko, by znaleźć winnego!

Ach, to bardzo emocjonująca historia. Nakarmicie się emocjami, humorem, a przy okazji poznacie Toruń. Czeka na Was Krzywa Wieża, pomnik Mikołaja Kopernika, Dwór Artusa, Teatr Baj Pomorski, Muzeum Toruńskiego Piernika, Planetarium, a nawet rejs po Wiśle łodzią Katarzynką. Perypetii nie zabraknie, a finał okaże się bardzo zaskakujący!

Bardzo polecamy. Ukochana seria Stasia. Z radością wypatruje każdego tomu i już zaciera rączki na nowe perypetie swojej ukochanej Kociej Szajki. Książka skierowana jest do dzieci, ale koniecznie warto czytać ją wspólnie, rodzinnie, bo wtedy zabawa jest jeszcze lepsza.

„Kocia Szajka i fałszerze pierników” tom 5

Tekst: Agata Romaniuk

Ilustracje: Malwina Hajduk

Oprawa: twarda

Ilość stron: 120

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo: AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.