„Kocia Szajka i duchy w teatrze” – TOM 4 Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Już po raz czwarty przeżyliśmy detektywistyczną przygodę z Kocią Szajką! W naszym domu zawsze jest wielki pisk radości na każdy nowy tom 🙂 Tym razem czworonożna ekipa detektywistyczna musiała rozwikłać nie lada zagadkę w teatrze. Emocji i podejrzeń nie brakowało, a finał okazał się zaskakujący. Wiosenna i bardzo tajemnicza opowieść!

Jeśli nie znacie jeszcze tej serii to koniecznie nadróbcie zaległości. Tutaj przeczytacie recenzje wszystkich dotąd wydanych tomów:

  1. „Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”

2. „Kocia Szajka i ucho różowego jelenia”

3. „Kocia Szajka i napad na moście”

koszyk

W cieszyńskim teatrze odbywała się premiera spektaklu, w której główną rolę odgrywała pewna czeska gwiazda estrady. Kiedy elegancko ubrana Helena miała wygłosić swoją kwestię, nagle… scena zaczęła się poruszać i aktorka spadła ze schodów. Salę opanowała panika i wrzask. Kto włączył stary, nieużywany dawno mechanizm sceny obrotowej?

W pierwszym rzędzie widowni siedział komisarz Ludwik Psota, w sali obecny był także kot Morfeusz, więc sprawą od razu zainteresowali się eksperci od zadań specjalnych! Musieli działać dyskretnie, bez szumu i afer. Kocia Szajka nadawała się do tego idealnie. W sprawę włączyła się także ciężarna policjanta Walerka Koczy, która zna teatr od podszewki. Dzięki tacie, który był w nim suflerem spędziła tu kawał dzieciństwa i poznała dobrze zakamarki cieszyńskiego teatru. Tak rozpoczęło się śledztwo w zabytkowym budynku, które szybko wykazało, że po scenie kręciły się dwa… duchy! Bardzo nietypowe duchy! Jeden miał trampki, drugi kozaki na obcasach. Sprawa okazała się bardzo tajemnicza, a Kocia Szajka musiała nieźle się nagłowić, żeby ją rozwiązać.

Książkę czyta się jednym tchem! Jak zawsze doskonały humor przeplata się z kryminalnym wyzwaniem i cieszyńską gwarą. Do tego w tym tomie czuć już wiosnę! Karty książki wypełniają żółte forsycje nad Olzą, stokrotki i ciepłe słońce. Jest jeszcze pewna niespodzianka – pojawi się sama Pani Wieczorynka, autorka serii!

Nic więcej Wam nie zdradzę 🙂 Koniecznie sięgnijcie po książkę i wspólnie z Kocią Szajką rozwikłajcie zagadkę! Bardzo polecam.

„Kocia Szajka i duchy w teatrze” tom 4

Tekst: Agata Romaniuk

Ilustracje: Malwina Hajduk

Oprawa: twarda

Ilość stron: 120

Dla dzieci: 5+

Wydawnictwo: AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz