Seria książek – Paddington – Wydawnictwo ZNAK EMOTIKON

Dziś na blogu króluje Paddington! Opowieści o nim to klasyka brytyjskiej literatury dziecięcej w najlepszym wydaniu. Seria przetłumaczona na ponad 30 języków, która już od przeszło 60 lat rozgrzewa serca najmłodszych czytelników i pokazuje, że gafy zdarzają się nawet najlepszym. I misiom, i dzieciom. Mam ogromny sentyment do tej serii i moje dzieci także od lat kochają tego uroczego bohatera.

Dziś Michasia przygotowała recenzję. Zapraszam!

koszyk

Kto nie zna słynnego Paddingtona? Ten zwariowany i sympatyczny niedźwiadek przybył wprost z Mrocznych Zakątków Peru i podbija serca wielu dzieci na świecie. Zamieszkały w Londynie wielbiciel marmolady, kulturalny młody dżentelmen i pakujący się w każde kłopoty maniak przygód to optymistyczny bohater, który pokazuje, że gafy zdarzają się każdemu. Nawet misiom. Już samo to skąd pochodzi sprawia, że chcemy lepiej poznać jego przeszłość. Ten puchaty niedźwiadek został znaleziony na londyńskiej stacji Paddington, zupełnie samotny i opuszczony. Jedynymi ludźmi, którzy się nad nim zlitowali byli państwo Brown, zwariowana rodzinka, którą pokocha każdy. Niestety, jest jeden warunek: misiek może u nich przenocować tylko przez jedną noc. Czy przez te kilka godzin zdąży zaskarbić sobie ich serca, a jego dobre wychowanie i poczciwa dusza zdołają przebić talent do ciągłego wpadania w tarapaty aż po puchate uszy?

Paddington rusza tropem złodzieja, by przeprowadzić poważne śledztwo w sprawie kradzieży, wypełnia codzienne, misiowe obowiązki, zajmuje się chorą rodziną Brown, wywołując przy tym powódź w pralni, podróżuje aż do Francji i to samolotem, testuje wykwintne danie, jakimi są ślimaki. Misiek łamie prawa matematyki, występując w teleturnieju telewizyjnym, trafia do fabryki marmolady… Z tym niezwykłym bohaterem nie sposób się nudzić. Puchaty przyjaciel dzieci pokaże im, że pozory potrafią mylić, udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych, a każdy problem da się rozwiązać. Odnajduje w sobie ogromną odwagę i motywującą siłę do działania, w najróżniejsze sposoby odkręcając wszystkie kłopoty. I oczywiście w to wszystko włoży swoje wielkie serce!

Wartka i pobudzająca akcja, rozkręcająca się z każdym rozdziałem to największy atut tych książek. Stanowczo pobudzają one naszą wyobraźnię i układają się w przepiękne i emocjonujące historie. Autor uwzględnił wiele szczegółów, zwłaszcza charaktery postaci zadziwiają. Każda postać jest realna, ma problemy i marzenia, jedne wręcz irytują, inne są warte pokochania.  Każdą z książek charakteryzuje przede wszystkim humor i optymizm Paddingtona, który wprost zaraża nim czytelnika. Wśród komicznych sytuacji, przytrafiających się naszym bohaterom autor zamieszcza także ważne życiowe kłopoty, sytuacje oraz tematy, z którymi młody miś musi się zmierzyć. Autor skutecznie przelewa emocje na czytelnika: w jednym momencie martwimy się, jak Paddington wyjdzie z danego problemu, innym razem wspólnie z nim zaśmiewamy się do łez. Słownictwo nie jest trudne, dlatego dzieci w każdym wieku będą mogły poznać historię tego niedźwiadka i nie będą miały problemu z ich zrozumieniem. Oprócz fantastycznej fabuły zachwyciło mnie także staranne, wydanie każdej książki z serii o Paddingtonie. Są one wydane w twardych, kolorowych oprawach, a w środku znajdziemy niebanalne ilustracje, przedstawiające naszego ukochanego bohatera. Niby takie szczegóły, jednak bardzo cieszące oko. Na wyróżnienie zasługuje także wyrazista, duża czcionka, idealna dla początkujących młodych czytelników i czytelniczek. Gorąco polecam dla wszystkich, którzy mają misia w sercu, ze szczególnym wyróżnieniem dla dzieci i nastolatków, którzy z pewnością pokochają tego niefrasobliwego bohatera!

Michalina, lat 14

Znalezione obrazy dla zapytania znak emotikon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.