„Kocia Szajka i napad na moście” TOM 3 – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

To już trzeci tom zabawnej, zwariowanej i emocjonującej serii detektywistycznej o Kociej Szajce! W naszym domu nie ma nikogo kto oprałby się tej serii. Perypetie tej gromady futrzaków zawsze czytamy wspólnie, rodzinnie i robimy swoje własne dochodzenie. Autorką serii jest Agata Romaniuk, ilustracje przygotowała Malwina Hajduk, zaś cykl ten ukazuje się nakładem wydawnictwa Agora dla dzieci.

Tutaj przypominam Wam pierwszy tom: “Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi”.

Tutaj zajrzyjcie do drugiej części: „Kocia Szajka i ucho różowego jelenia”.

koszyk

Kocia Szajka nie usiedzi długo spokojnie! Tym razem koci detektywi zimową porą mają do rozwikłania dziwną, niecodzienną sprawę.

Pewnego wieczoru, pod osłoną ciemności i przy akompaniamencie deszczu ze śniegiem ktoś napadł na listonosza Maurycego Moiczka. Złodziej ukradł torbę z listami i rowerem pomknął w dal. Było to na moście, na którym przebiega granica polsko – czeska. Listonosz był zdruzgotany! Ten oddany od pół wieku swej ukochanej pracy mężczyzna nie mógł pojąć, że spotkało go coś takiego… Szybko alarm wszczęła wrona Wanda, samozwańcza strażniczka granicy, patrolująca oba brzegi rzeki Olzy, a na miejscu w mig pojawiła się aspirantka Walerka Koczy. Ustalono, że w torbie nie było żadnych pieniędzy, ani paczek, jedynie … listy! Sprawa nie była prosta, bowiem była to akcja międzynarodowa. W torbie znajdowały się listy polskie i czeskie, co bardzo komplikowało sprawę. Policjantka nie namyślała się długo i do akcji zaprosiła Kocią Szajkę. Mimo, że był to czas tuż przed Bożym Narodzeniem, gdy świąteczne jarmarki, lodowiska, pierniki i kanapki ze śledziem absorbowały wszystkich to Kocia Szajka wzięła sprawę w swoje łapki. Mało tego, ekipa miała nawet swoją wtykę w czeskiej policji, bowiem tam koty są doceniane w śledczej robocie i pracują legalnie! Zatem Maly Jižik, czeski kot policyjny włączył się w śledztwo, a intrygująca sprawa torby listonosza zaczęła nabierać tempa! Finał okazał się niezwykle zaskakujący, bowiem w całej sprawie chodziło jedynie o jeden list! Czy uda się go odzyskać tuż przed Wigilią? Przekonajcie się sami!

Jak zawsze znajdziecie tu dobry humor, akcję, cieszyńskie smaczki, komiczne dialogi i charakternych bohaterów, którzy choć tak różni, to zgrani i pomysłowi znajdą zawsze rozwiązanie! Cóż mogę dodać… Jeśli czytaliście poprzednie tomy to wiecie dobrze jak doskonała jest to literatura i jak przyjemnie się ją czyta. To prawdziwa gratka dla miłośników kotów, detektywistycznych przygód i komizmu, choć nie brakuje tu także innych wątków, które niosą ważny przekaz.

Polecamy serdecznie dzieciom od lat 6, a także całym rodzinom. Największa przyjemność to czytać te przygody wspólnie. My ze Stasiem regularnie wracamy do cieszyńskiej serii. Kocia Szajka skradła nasze serca.

“Kocia Szajka i napad na moście” TOM 3

Tekst: Agata Romaniuk

Ilustracje: Malwina Hajduk

Oprawa: twarda

Ilość stron: 138

Wydawnictwo: Agora dla dzieci

Dla dzieci: 6+

One thought on “„Kocia Szajka i napad na moście” TOM 3 – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz