Kocia Szajka i ucho różowego jelenia – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Kocia Szajka powraca i to z iście sensacyjną zagadką!

Jeśli pamiętacie pierwszą część, zatytułowaną “Kocia Szajka i zagadka zniknięcia śledzi” to z pewnością zachwyci Was wiadomość o nowym tomie przygód.

Dziś swoje wrażenia z lektury opisała Michasia. Zapraszam Was serdecznie na recenzję 🙂

koszyk

„Kocia Szajka i ucho różowego jelenia” to książka, która już z tytułu przyciągnie czytelnika. W porównaniu z naszym życiem, kiedy wszystkie ciekawe sprawy, tajemnice i złodziejaszkowie jakoś nas unikają, tu koci detektywi dostrzegają to, czego zazwyczaj my nie widzimy. Choć o tej sprawie potem wiedziało całe miasteczko: ukochany, zdobiący zamkowe wzgórze różowy jeleń traci jedno z uszu! Niezwyczajna rzeźba nie tylko przyciąga tłumy czy ciekawe spojrzenia, lecz także krytyków! Sprawca zniknął, a podejrzanych jest zbyt wielu by od razu załatwić całą sprawę. Z pozoru nie warte uwagi zadanie przeradza się w ciekawą, pouczającą dla Kociej Szajki trudną misję. Lola, śliczna kotka będąca świadkiem skandalicznego rozbicia ucha postanawia pomóc załamanemu Anatolowi Szalblotowi odnaleźć winnego. W tym poważnym śledztwie pomaga Loli także Poziomka oraz Walerka, policjantka, a przebojową gromadkę wspierają również pozostali członkowie Kociej Szajki. Nie zapomnijmy także o pewnym cudownym jeżyku!

Jak wiadomo niecodzienna rzeźba ma swoich wrogów, więc misja wcale nie jest taka prosta, zwłaszcza, że nie wiadomo, czy nieznany sprawca tego zamieszania nie uderzy ponownie. Tylko kto chciałby zniszczyć jelonka, którego kocha całe (no może prawie całe), miasto? Czy tajemnicza sprawa może dotyczyć szlaku różowych magnolii? Komu zależałoby na wandalizmie bezbronnej rzeźby i najważniejsze – dlaczego? Z pozoru nieciekawa sprawa może doprowadzić nas do całkiem intrygujących, skrywających sekrety ludzi no i oczywiście kotów. Nie ma co czekać na wielkie przygody, skoro całkiem ciekawe śledztwo ma się tuż pod nosem! Nie ma dużo czasu, tylko Kocia Szajka z Komandosem, od lat przewodzącemu kociej zgrai może coś zdziałać. Ta pomysłowa, kocia ekipa zawiera same niezwykłe osobistości, od razu widać, że mają nosa do podobnych tajemnic!

Kocia Szajka to książka barwna i pełna uroczych ilustracji, które przykuwają oko czytelnika. Moim zdaniem sama historia w sobie jest bardzo ciekawa, kociarz idealnie się w niej odnajdzie, zwłaszcza, że futrzastych detektywów jest całkiem sporo w tej książce. Warto również wspomnieć, że prócz wciągającej fabuły historia próbuje przekazać nam kilka pouczających morałów, na których warto się skupić. Myślę, że szczególnie jeszcze młodzi czytelnicy chętnie odnajdą się w tej opowieści.

Powieść jest ciekawa, napisana z pazurem i jest wspaniałym kryminałem, przeznaczonym nie tylko dla dzieci, lecz dla całej rodziny, łącznie z kotami. Ta wesoła i oryginalna książka łącznie z energicznymi bohaterami potrafi rozjaśnić dzień i uratować z ciężkiej nudy. Samo zakończenie jest nieprzewidywalne i dopiero po śledztwie możemy dowiedzieć się kto jest sprawcą zamieszania: mimo wcześniejszego główkowania nie uda się nam zrobić tego wcześniej, gdyż zwroty akcji, jakie się tu pojawiają skutecznie to uniemożliwiają, dzięki czemu książka trzyma w napięciu aż do ostatnich stron. Czytana na jednym tchu, lekka książka dostarcza również porządną dawkę optymizmu i śmiechu! Prawdziwym kociarzom, detektywom i poszukiwaczom sensacji polecam także poprzedni tom o przygodach Kociej Szajki, gdyż myślę, że on także przypadnie Wam do gustu i otrzymacie szanse, na jeszcze lepsze odkrycie tych niezwykłych kocich bohaterów!

Michalina, lat 13

„Kocia Szajka i ucho różowego jelenia”

Tekst: Agata Romaniuk

Ilustracje: Malwina Hajduk

Oprawa: twarda

Ilość stron: 128

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

One thought on “Kocia Szajka i ucho różowego jelenia – Wydawnictwo AGORA DLA DZIECI

Dodaj komentarz