Biuro dzieci znalezionych – Wydawnictwo LITERATURA

Zatrzymajcie się na chwilę w tym pędzącym świecie i przeczytajcie o niezwykle ważnej, cennej i mądrej książce! Napisało ją życie, a jej bohaterowie istnieją naprawdę.

Z wielką radością i dumą patronuję tak cennej w wartości pozycji. „Biuro dzieci znalezionych” to dziewięć historii, które zostaną w naszych głowach na długo… Prawdziwe do szpiku kości, czasem smutne, trudne, pełne wyzwań, ale zawsze z finałem, który sprawia, że się uśmiechamy!

Uważam, że to jedna z najlepszych książek tego roku i obowiązkowa lektura dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tak, każdy dorosły powinien ją przeczytać, bowiem czasem zapominamy o tym, co w życiu jest najważniejsze.

koszyk

Życie to nie bajka, a ta książka ukazuje jego prawdziwe oblicze. Zwykłe, codzienne troski, zmagania i perypetie autor przedstawił w bardzo autentyczny sposób. Opisał wydarzenia, które naprawdę miały miejsce. Czytaliśmy historie dziewiątki dzieci z wypiekami na twarzy i wielkimi emocjami, myśląc co czuli główni bohaterowie… W jednej historii zaborczy tata układa życie syna pod własne dyktando, nie licząc się z pasjami i marzeniami własnego dziecka, w innej opowieści szkolni prześladowcy bez skrupułów niszczą koleżankę z klasy, w kolejnej przesadna zazdrość i obsesja niszczą relacje i bliskość… Dziewięć historii, które mogą toczyć się wokół Was. Ale oprócz tych opowieści jest coś jeszcze – siła, jaka była w tych dzieciach i to na jakich ludzi wyrośli teraz. Ktoś podał im pomocną dłoń, ktoś im zaufał, ktoś był obok, zauważył, wsparł i dziś robią to, co kochają, są tacy jakimi pragnęli być! Ich życie rozkwitło i spełniają się w nim całym sercem.

Wspaniała lektura! Jest słodko – gorzka. Jest wspierająca, pomocna w zrozumieniu życia, jest piękna, mimo, że czasami porusza trudne tematy. Bardzo polecam.

„Biuro dzieci znalezionych”

Tekst: Andrzej Marek Grabowski

Ilustracje: Joanna Rusinek

Oprawa: twarda

Ilość stron: 144

Dla dzieci: 9+

Wydawnictwo LITERATURA

Dodaj komentarz