„Jak Zrzędus chciał zepsuć święta” – Wydawnictwo ŚWIETLIK

Z radością powitaliśmy niedawno nowe wydawnictwo, o uroczej nazwie Świetlik. Jest to najmłodsze dziecko Grupy Wydawnictwa Kobiecego. Oficyna ta już zdążyła nas oczarować przezabawną, pięknie wydaną książką świąteczną brytyjskiego pisarza i ilustratora, Alexa T. Smith’a, autora bestsellerowych tytułów „Jak Winston uratował święta” i „Winston wraca na święta”.

„Jak Zrzędus chciał zepsuć święta” to wzruszająca historia o prawdziwym znaczeniu świąt Bożego Narodzenia. Idealna lektura do wspólnego czytania dla całej rodziny. Gwarantuję, że oczaruje nie tylko dzieci.

koszyk

Jestem pewna, że nigdy nie słyszeliście o Zrzędusie, a to postać nadzwyczaj oryginalna i bardzo zrzędząca! Wielki, włochaty stwór, z długimi rękoma i krótkimi nogami, ze spiczastymi rogami i wielkimi stopami mieszka samotnie w koślawej chatce, w małym miasteczku. Jest nie tylko wielki, ale i bardzo, bardzo gderliwy, nadąsany, naburmuszony, a co najsmutniejsze – nie lubi nikogo i prawie niczego, a najbardziej na świecie nie lubi… świąt! Kocha tylko trzy rzeczy: brukselkę, którą wcina na każdy posiłek, swój ciepły sweterek w brukselki i Kij – duży, ciężki, sękaty kij. To wszystko!

Życie Zrzędusa wypełniał wieczny zły humor, który pogarszał się jeszcze bardziej, gdy nadchodziły święta i całe miasto wypełniała atmosfera śpiewów, radości, przygotowań do świętowania. Każdy schodził z drogi temu gniewnemu osobnikowi, nikt nie chciał mieć z nim nic wspólnego. Niechęć do zbliżającej się Wigilii i ogromna złość Zrzędusa sprawiły, że postanowił on wyruszyć na sam Biegun Północny i raz na zawsze skończyć ze świętami! Brzmi przerażająco, prawda? Ach, jego podróż będzie pełna przygód, perypetii i bardzo zaskakujących zmian w życiu Zrzędusa! Czy zlodowaciałe serce wielkoluda jest w stanie ktoś ogrzać? Czy złość może przerodzić się w dobro? Koniecznie sięgnijcie po tę wspaniałą, wypełnioną cennymi przesłaniami i mądrościami opowieść.

Bardzo polecam czytać ją wspólnie, rodzinnie. Zrzędusa pokochacie całym sercem, bo pod tym wielkim ciałem kryje się jednak… ach, sami się przekonajcie! To zdecydowanie nasza ukochana książka Alexa T. Smitha. Wartka, pomysłowa, zaskakująca akcja i duża dawka emocji. Piękna lektura na grudniowe wieczory.

„Jak Zrzędus chciał zepsuć święta”

Tekst i ilustracje: Alex T. Smith

Przekład: Piotr W. Cholewa

Oprawa: twarda

Ilość stron: 176

Dla dzieci: 6+

Wydawnictwo Świetlik

Dodaj komentarz